Home > Šport > Srbsko je premiérovým víťazom ATP Cupu, pomohol aj triumf Djokoviča nad Nadalom (video)

12.1.2020 (Webnoviny.sk) – Tenisti Srbska sa stali víťazmi premiérového ročníka turnaja reprezentačných tímov mužov pod názvom ATP Cup.

V austrálskom Sydney triumfovali v nedeľňajšom finále nad Španielmi 2:1 na zápasy, keď sa pod oba ich body podpísal Novak Djokovič.

V dvojhre zdolal Rafaela Nadala a následne po boku Viktora Troického uspel aj vo štvorhre.

ATP Cup – finále

Sydney

Srbsko – Španielsko 2:1

Dušan Lajovič – Roberto Bautista-Agut 5:7, 1:6

V úvodnom singli proti sebe nastúpili Dušan Lajovič a Roberto Bautista-Agut. Druhý menovaný mal výborný vstup do stretnutia a rýchlo sa ujal vedenia 3:0, no nadobudnutý brejk si dlho neudržal. Rozhodujúci moment úvodného setu prišiel až v dvanástej hre, keď Bautista-Agut druhýkrát získal súperovo podanie a zvíťazil 7:5. Od tohto momentu Španiel kontroloval dianie na kurte a v druhom dejstve triumfoval 6:1.

Novak Djokovič – Rafael Nadal 6:2, 7:6 (4)

Druhá dvojhra priniesla konfrontáciu dvoch najväčších hviezd podujatia. V dueli tímových jednotiek Djokovič zdolal Nadala 6:2, 7:6 (4). Úvodný set bol jasne v réžii Srba, ktorý bol stopercentný pri vlastnom servise a dvakrát uspel v gemoch pri podaní súpera. Druhý set síce ponúkol sedem brejkbalov, ale ani jeden z tenistov ich nevyužil. O víťazovi napokon rozhodoval tajbrejk, v ktorom mal presnejšiu ruku Djokovič.

Novak Djokovič, Viktor Troicki – Pablo Carreno Busta, Feliciano López 6:3, 6:4

Do rozhodujúcej štvorhry Španieli nenasadili Nadala a dali príležitosť dvojici Pablo Carreno Busta, Feliciano López. Srbi naopak využili služby svojej opory Djokoviča, ktorý nastúpil po boku Viktora Troického. Balkánske duo síce stratilo hneď prvý gem pri vlastnom servise, ale potom dvakrát brejklo súperov a prvý set získalo pomerom 6:3. Kľúčový moment druhého setu sa odohral hneď v jeho úvode. Djokovič a Troicki získali cenný brejk a duel dopodávali do víťazného konca.

Viac k témam: ATP Cup, Sydney
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbsko je premiérovým víťazom ATP Cupu, pomohol aj triumf Djokoviča nad Nadalom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.