Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Spýtajte sa jeho, reagoval Sulík na otázku, prečo nebol na tlačovke Matoviča

Spýtajte sa jeho, reagoval Sulík na otázku, prečo nebol na tlačovke Matoviča

14.4.2020 (Webnoviny.sk) – Ponechať rozhodovanie o uvoľňovaní karanténnych opatrení iba na epidemiológov, či virológov, je podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka nesprávny postoj. Reagoval tak na vyhlásenie predsedu vlády Igora Matoviča, podľa ktorého nemožno nechať toto rozhodovanie na politikov či ekonómov.


Viac o téme: Koronavírus

“Ja si myslím, že toto je nesprávny postoj, lebo o tom, či zavrieme v nedeľu rovnako nerozhoduje epidemiológ. Ja týmto pochodom nerozumiem úplne. Každopádne, už sa to javí, že sa to pohne, že už konečne dôjde k uvoľneniu, resp. otvoreniu veľkej časti maloobchodných prevádzok,” vyhlásil v utorok po rokovaní vlády Sulík.


Matovič totiž rovnako v utorok, ešte pred zasadnutím vlády, po rokovaní tímu epidemiológov, virológov a verejných zdravotníkov vyhlásil, že budúci týždeň v pondelok predstavia presný plán, ako opatrenia uvoľňovať a otvárať tak ďalšie prevádzky.

Minister hospodárstva a podpredseda vlády pre ekonomiku však na tomto rokovaní, ako aj na následnej tlačovej besede chýbal. “Nebol som pozvaný. Spýtajte sa jeho (premiéra Igora Matoviča – pozn. red.), prečo,” reagoval Sulík.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, minister hospodárstva SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Spýtajte sa jeho, reagoval Sulík na otázku, prečo nebol na tlačovke Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.


Top