Ste tu
Home > Správy > Svet > Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia

Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – India vyhlásila nový variant koronavírusu známy ako delta plus za variant znepokojenia. V krajine dosiaľ zaznamenali najmenej 22 prípadov tohto variantu, informuje na svojej webstránke televízia al-Džazíra s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.


Viac o téme: Koronavírus

Prípady evidujú v štátoch Maháráštra, Madhjapradéš a Kérala. Variant delta plus vykazuje zvýšenú prenosnosť, uviedol rezort s tým, že daným štátom nariadil zvýšiť testovanie.


Delta plus už aj v Európe

Variant delta plus, označovaný ako AY.1, po prvý raz zaznamenali v Európe a vznikol v dôsledku mutácie variantu delta (B.1.617.2), ktorý po prvý raz identifikovali v Indii a pripisujú ho prudkej druhej vlne vírusu v krajine. Odborníci varujú, že delta plus by mohol v juhoázijskej krajine vyvolať tretiu vlnu ochorenia COVID-19.

Podľa indického ministerstva zdravotníctva variant delta plus identifikovali v najmenej deviatich krajinách sveta – Spojenom kráľovstve, USA, Japonsku, Rusku, Indii, Portugalsku, Švajčiarsku, Nepále a Číne.

Ako sa prejavuje? 

Indickí zdravotnícki predstavitelia identifikovali tri charakteristiky nového variantu. Sú nimi zvýšená prenosnosť, to, že sa viac viaže na receptory pľúcnych buniek, a že tiež existuje potenciálne zníženie protilátkovej odpovede, uvádza al-Džazíra.

India v stredu oznámila denný prírastok 50 848 nových infekcií koronavírusom a 1 358 úmrtí. Celkovo v krajine už evidujú viac ako 30 miliónov infekcií a 390 660 úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, delta plus, indický variant, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top