Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Spoločnosť Boeing nedostala po druhej havárii lietadla žiadnu objednávku na stroj 737 Max

Spoločnosť Boeing nedostala po druhej havárii lietadla žiadnu objednávku na stroj 737 Max

CHICAGO 10. apríla (WebNoviny.sk) – Americký výrobca lietadiel Boeing v marci nedostal nijaké objednávky na stroje 737 Max po druhej tragickej havárii tohto typu stroja v priebehu piatich mesiacov.

Dodávky dokončených lietadiel Max prudko oslabili, a to na 11 strojov z februárovej úrovne 26. Boeing totiž dodávky lietadiel 737 Max prerušil v polovici marca po tom, ako regulátori vo svete prikázali pozastaviť prevádzku týchto strojov.

Mnohí analytici sú však presvedčení, že dodávky Boeingov budú iba omeškané a nie úplne zrušené. Zatiaľ trh a zákazníci Boeingu stoja za spoločnosťou.

Boeing neinformoval, že by stratil nejaké objednávky, hoci indonézsky letecký prepravca Garuda uviedol, že zruší objednávku 49 strojov Max. Hodnota akcií Boeingu v utorok klesla o 1,5 percenta na 369,04 USD za kus.

(1 EUR = 1,1277 USD)

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Boeing nedostala po druhej havárii lietadla žiadnu objednávku na stroj 737 Max © SITA Všetky práva vyhradené.

Top