Ste tu
Home > Hudba > Spevák Karel Gott je opäť v nemocnici, museli ho umiestniť do karantény

Spevák Karel Gott je opäť v nemocnici, museli ho umiestniť do karantény

PRAHA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott skončil opäť v nemocnici. Dôvodom je respiračné ochorenie, ktoré sa u speváka rozvinulo v polovici minulého týždňa.

Ďalší prípadný zápal pľúc alebo priedušiek, v ktorý môžu súčasné zdravotné problémy prerásť, by mohol 79-ročného Gotta ohroziť na živote. „Áno, pán Gott je hospitalizovaný,“ potvrdila bez bližších podrobností informáciu pre portál iDNES.cz spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová.

V nemocnici ho umiestnili do karantény

Karel Gott podstúpil vo štvrtok vo Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí vyšetrenie, po ktorom lekári rozhodli o jeho hospitalizácii. Ako diagnózu určili zápal dýchacích ciest, ktorý ohrozuje priedušky a pľúca.

Lekári držia speváka vzhľadom na oslabenú imunitu v karanténe. Smie k nemu len vybraný personál a manželka, píše Blesk.

Chýbal na oslave Simonovej 90. narodenín

Gottov management zrušil jeho pracovný program do konca tohto týždňa. Spevák sa z dôvodu hospitalizácie nemohol zúčastniť ani na nedeľných oslavách 90. narodenín svojej kolegyne Yvetty Simonovej, ktorej poslal kyticu a list.

V novembri 2015 diagnostikovali lekári Karlovi Gottovi zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Gott začal neodkladne cielenú onkologickú liečbu a tiež zrušil všetky svoje naplánované koncerty. Po šiestej chemoterapii následné vyšetrenie ukázalo, že jeho nádorové ochorenie úplne vymizlo.

Karel Gott

Pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas kariéry vydal viac než 100 albumov.

Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávkach Z pekla štěstí 2 (2001) alebo v novinke Keď draka bolí hlava (2018).

Gott je držiteľom 42 Zlatých slávikov, viacerých cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Počas svojej speváckej kariéry absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Karel Gott
Zdroj: Webnoviny.sk – Spevák Karel Gott je opäť v nemocnici, museli ho umiestniť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Top