Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmieta, že by ovplyvňoval trestné stíhania na pokyn Bödöra

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmieta, že by ovplyvňoval trestné stíhania na pokyn Bödöra

7.10.2019 (Webnoviny.sk) – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmieta, že by na pokyn nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra ovplyvňoval trestné stíhania či dosadzovanie ľudí do funkcií.

Kováčik tvrdí, že ide o výmysly

Povedal to dnes na rokovaní parlamentného ústavnoprávneho výboru, na ktorom predložil správu o činnosti Úradu špeciálnej prokuratúry za rok 2018.

Zdôraznil, že ide o výmysly a blud, a že nemá žiaden vzťah s Bödörom ani s Marianom K. obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Vo funkcii chce ostať aj po zverejnení komunikácie

Kováčik taktiež informoval členov ústavnoprávneho výboru, že chce ostať vo funkcii špeciálneho prokurátora aj po zverejnení komunikácie medzi Marianom K. a Bödörom cez aplikáciu Threema.

V nej sa údajne vyjadrili, ako sa práve prostredníctvom špeciálneho prokurátora snažili ovplyvňovať trestné stíhania a personálne veci.

Nového špeciálneho prokurátora by mal podľa Kováčika vyberať nový parlament po budúcoročných parlamentných voľbách. Kováčikovi sa končí funkčné obdobie v roku 2021, no už viackrát avizoval, že vo funkcii skončí skôr.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Špeciálna prokuratúra SR, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmieta, že by ovplyvňoval trestné stíhania na pokyn Bödöra © SITA Všetky práva vyhradené.

Top