Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Špecializovaný trestný súd dostal oznámenie o stiahnutí žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby

Špecializovaný trestný súd dostal oznámenie o stiahnutí žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby

aktualizované 24. júna 10:52


BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Na Špecializovaný trestný súd v Pezinku už dorazilo oznámenie o stiahnutí žiadosti podnikateľa Mariana K. o prepustenie z väzby.


Obžalovaný M. K. prostredníctvom svojho obhajcu zobral 24. júna o 10:05 späť svoju žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Senát Špecializovaného trestného súdu preto zrušil neverejné zasadnutie, ktoré sa malo konať 25. júna,” informovala agentúru SITA Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS.

Marian K. je väzobne stíhaný v kauze miliónových zmeniek, ktorých vyplatenie žiadal od TV Markíza a jej bývalého riaditeľa Pavla R. Ten je v kauze takisto obvinený, keďže podľa prokuratúry spolu zmenky sfalšovali. Pojednávanie v tejto kauze sa začína na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 22. júla.

Marian K. tiež čelí obvineniu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. V tomto prípade sa mu pripisuje pozícia objednávateľa. Najvyšší súd vzal Mariana K. do väzby v júni 2018. Odvtedy niekoľkokrát neúspešne žiadal o prepustenie.

Viac k témam: Najvyšší súd SR, Špecializovaný trestný súd SR, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd dostal oznámenie o stiahnutí žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.


Top