Ste tu
Home > Spravodajstvo > Spartak Trnava má nového trénera, Gašparík ml. má do tímu priniesť emócie a chémiu

Spartak Trnava má nového trénera, Gašparík ml. má do tímu priniesť emócie a chémiu

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Hráčov slovenského futbalového klubu FC Spartak Trnava povedie v jarnej časti aktuálneho ročníka 2020/2021 nový tréner – Michal Gašparík ml. Tridsaťdeväťročný kouč vystriedal vo funkcii doterajšieho hlavného kormidelníka A-mužstva Norberta Hrnčára, ktorý s “andelmi” ukončil jesennú časť na 5. priečke fortunaligovej tabuľky.


Gašparík ml. bude už tretím trénerom Trnavčanov v tejto sezóne, keďže predtým spomenutý Hrnčár po 6. kole nahradil Mariána Šarmíra. “Bolo to ťažké a dlhé rozhodovanie, no napokon sme sa rozhodli pre zmenu. Chýbali nám väčšie emócie v zápasoch, chémia a mentálna sila tímu otočiť nepriaznivé skóre zápasu. Toto si sľubujeme od trnavského kouča, preto sme si vybrali Michala Gašparíka,” povedal na klubovom webe riaditeľ Spartaka Milan Cuninka.


V minulosti už Gašparík pôsobil pri trnavskom “áčku”. V jarnej časti ročníka 2018/2019 bol asistentom Michala Ščasného a mužstvo pod vedením tohto dua vyhralo slovenskú pohárovú súťaž Slovnaft Cup. Cuninka považuje Gašparíka ml. za perspektívneho mladého trénera, s ktorým v klube na post hlavného lodivoda do budúcnosti rátali.

Odvádzal kvalitnú prácu v našom dorasteneckom tíme a bolo len otázkou času, kedy zasadne na niektorú ligovú lavičku. Aj preto sme tento krok urýchlili. Veríme, že je to dobré rozhodnutie a vydali sme sa správnou cestou, preto sme sa dohodli na trojročnom kontrakte,” skonštatoval trnavský funkcionár.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Spartak Trnava má nového trénera, Gašparík ml. má do tímu priniesť emócie a chémiu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top