Ste tu
Home > Správy > Španielsky región zatvára erotické kluby, odborník spája prípady koronavírusu s nočným životom

Španielsky región zatvára erotické kluby, odborník spája prípady koronavírusu s nočným životom

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – V španielskom autonómnom spoločenstve Kastília-La Mancha nariadili od nedele zatvoriť všetky erotické kluby. Udialo sa tak po tom, ako sa v tomto druhu zábavných podnikov vyskytli ohniská ochorenia COVID-19 a úrady poukázali na ťažkosti pri dohľadávaní kontaktov.


V regióne Kastília-La Mancha sa nachádza najväčší počet erotických klubov v Španielsku. V čase, keď sa úrady v súvislosti s nárastom infikovaných sústredili na nočný život a zakročili predovšetkým proti krčmám a diskotékam, mnoho erotických klubov bolo naďalej otvorených.


Viac o téme: Koronavírus

Rozhodnutie autonómnych predstaviteľov zatvoriť ich prišiel po tom, ako sedem žien a päť mužov v erotickom klube v centrálnej provincii Ciudad Real malo pozitívny test na koronavírus. Keďže takéto podniky nevedú register klientov a ľudí, ktorí ich navštívili, úrady neboli schopné kontaktovať osoby v ohrození.

Popredný španielsky odborník na pandémiu Fernando Simón tento týždeň varoval, že situácia s koronavírusom sa iba ťažko pohne lepším smerom, pretože väčšina prípadov v krajine je spojená s nočným životom a mladými ľuďmi. Za ostatné dva mesiace po upustení od prísnych opatrení, ktoré platili na začiatku pandémie, zaznamenali v Španielsku takmer 132-tisíc nových infikovaných.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsky región zatvára erotické kluby, odborník spája prípady koronavírusu s nočným životom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top