Ste tu
Home > Správy > Španielska prokuratúra navrhuje vyšetrovanie sexuálneho zneužívania zo strany cirkvi

Španielska prokuratúra navrhuje vyšetrovanie sexuálneho zneužívania zo strany cirkvi

MADRID 24. júna (WebNoviny.sk) – Španielski prokurátori navrhujú otvorenie národného vyšetrovania sexuálneho zneužívania mladistvých zo strany katolíckej cirkvi.


Je to vôbec prvý takýto návrh v krajine. Španielska prokuratúra v správe ministerstvu spravodlivosti uvádza, že medzi novými spôsobmi ako čeliť “kriminálnej realite nepochybnej závažnosti” by malo byť aj učenie sa od národných komisií v Austrálii a Holandsku, ako aj z vyšetrovania vedeného biskupmi v Rakúsku.


Podľa danej správy v roku 2017 stíhali úrady 965 prípadov s maloletými obeťami a o rok neskôr 1 091 prípadov. Prokuratúra však varuje, že obraz je neúplný, pretože sa zneužívanie deje “v prostredí, ktoré je tradične odeté v určitej nepriehľadnosti“. Okrem iného tiež odporúča hlásenie prípadov zneužitia priamo úradom bez toho, aby to najprv prešlo akýmkoľvek interným hodnotením cirkevných predstaviteľov.

Viac k témam: cirkev, sexuálne zneužívanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska prokuratúra navrhuje vyšetrovanie sexuálneho zneužívania zo strany cirkvi © SITA Všetky práva vyhradené.


Top