Ste tu
Home > Ekonomika > SNS upravuje svoj návrh, znížená DPH na tlačené médiá zrejme bude platiť iba pre denníky

SNS upravuje svoj návrh, znížená DPH na tlačené médiá zrejme bude platiť iba pre denníky

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Zníženie dane z pridanej hodnoty na tlačené médiá na 10 % by sa malo týkať iba tlačených denníkov. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu, ktorý predložil k novele zákona o dani z pridanej hodnoty poslanec za SNS Karol Farkašovský.

Národniari pritom pôvodne navrhovali znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na všetky noviny, časopisy a periodiká, okrem tých, ktorých reklamný materiál tvorí viac ako 50 % obsahu a tých, ktoré majú viac ako 10 % erotického obsahu.

SNS tak zrejme reaguje na napätý štátny rozpočet. „S cieľom podporiť dostupnosť mediálnych produktov čo najširšiemu okruhu príjemcov, berúc do úvahy dopady na štátny rozpočet, navrhuje sa zúžiť skupina tovarov, ktoré majú podliehať zníženej sadzbe dane z pridanej hodnoty,“ odôvodňuje svoj pozmeňujúci návrh Farkašovský.

Zníženie sadzby dane na 10 % iba na denníky bude pritom podľa neho znamenať zníženie výberu dane z pridanej hodnoty o 6 miliónov eur.

Viac k témam: dane, DPH daň z pridanej hodnoty, Zákon o dani z pridanej hodnoty
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS upravuje svoj návrh, znížená DPH na tlačené médiá zrejme bude platiť iba pre denníky © SITA Všetky práva vyhradené.

Top