Ste tu
Home > Správy > Slovensko > SNS je prekvapená a šokovaná vyjadreniami Roberta Fica, podpora extrémizmu je nebezpečná

SNS je prekvapená a šokovaná vyjadreniami Roberta Fica, podpora extrémizmu je nebezpečná

5.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) je prekvapená a v šoku z vyjadrení Roberta Fica (Smer-SD).


Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová s tým, že takáto argumentácia je podľa národniarov nebezpečná.


Spoločenský nebezpečná podpora

Dnes už bývalý poslanec NR SR Milan Mazurek zo strany Mariana Kotlebu ĽSNS povedal totiž podľa Fica len to, čo si myslí takmer celý národ. „Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,” povedal predseda Smeru.

SNS je prekvapená a v šoku z vyjadrení Roberta Fica, ktorý obdivuje prejavy extrémizmu Mazureka. Veríme, že náš koaličný partner si uvedomuje, že podpora extrémizmu v akejkoľvek podobe je vysoko spoločensky nebezpečná a nie je akceptovaná ani v Bruseli, ani Moskve,” uviedla v reakcii na Fica Škopcová.

Mazurek prišiel o poslanecký mandát

Najvyšší súd SR v utorok potvrdil vinu Mazureka v kauze jeho výrokov na adresu Rómov. Prišiel aj o poslanecký mandát.

Ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať,” povedal.

To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v rómskych osadách, ako to bolo v Moldave nad Bodvou? To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?” povedal dnes Fico. Jeho výroky odsúdila aj opozičná SaS, ktorá navyše vyzvala orgány činné v trestnom konaní, aby sa jeho vyjadreniami začali zaoberať.

Viac k témam: rómovia, rozsudok, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS je prekvapená a šokovaná vyjadreniami Roberta Fica, podpora extrémizmu je nebezpečná © SITA Všetky práva vyhradené.


Top