Ste tu
Home > Spravodajstvo > SMRTEĽNÁ NEHODA V KRÁĽOVSKOM CHLMCI

SMRTEĽNÁ NEHODA V KRÁĽOVSKOM CHLMCI

Dnes (6.8.) okolo 09.00 hod. došlo v Trebišovskom okrese k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišla o život chodkyňa, ďalšia chodkyňa utrpela ťažké zranenia a tretí chodec sa ľahko zranil.

Podľa doterajších zistení vodič (53) z Kráľovského Chlmca viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Passat po Hlavnej ulici v meste Kráľovský Chlmec (okr. Trebišov) v smere od kruhového objazdu smerom do centra mesta, pričom po prejdení mierne ľavotočivej zákruty z doposiaľ nezistených príčin narazil o obrubník na pravej strane jednosmernej ulice a následne vyšiel na chodník. Na chodníku narazil do troch chodcov z uvedeného mesta. Vodič následne prešiel s vozidlom na ľavú stranu ulice, kde narazil do odstaveného vozidla zn. Fiat Scudo pri chodníku, ktoré v dôsledku nárazu narazilo do zaparkovaného vozidla zn. Fiat Bravo. To v dôsledku predošlého nárazu narazilo do ďalšieho odstaveného vozidla zn. Opel Astra.

Pri dopravnej nehode 35-ročná chodkyňa utrpela zranenia, na následky ktorých na mieste podľahla. Ďalšia chodkyňa vo veku 43-rokov utrpela pri dopravnej nehode ťažké zranenia a ďalší chodec (49) sa pri nehode ľahko zranil. U vodiča bola vykonaná dychová skúška na požitie alkoholických nápojov s pozitívnym výsledkom 0,80 mg/l, čo v prepočte predstavuje 1,67 promile. Na motorovom vozidle zn. VW Passat vznikla škoda predbežne vyčíslená na cca 5.000 eur. Vozidlo polícia zaistila pre účely trestného konania. Majiteľovi poškodených zaparkovaných vozidiel vznikla škoda predbežne vyčíslená na cca 2.700 eur. Pri dopravnej nehode vodič poškodil aj značku označníka autobusovej zastávky a samotnú autobusovú zastávku, pričom mestu vznikla škoda v predbežnej výške cca 200 eur.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin usmrtenia, prečin ublíženia na zdraví a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vodič, podozrivý z týchto skutkov, bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Bližšie okolnosti, príčina a miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Informovala mjr. Mgr. Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach

Kalendár_august_2016


Zdroj: NaZemplíne.sk

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top