Ste tu
Home > Spravodajstvo > SMRTEĽNÁ DOPRAVNÁ NEHODA V PLECHOTICIACH, DÔCHODCA ZOMREL NA MIESTE

SMRTEĽNÁ DOPRAVNÁ NEHODA V PLECHOTICIACH, DÔCHODCA ZOMREL NA MIESTE

V pondelok, 15. februára, okolo 18,35 hod. došlo v obci Plechotice k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 78-ročný dôchodca.


23-ročný vodič z uvedenej obce viedol vozidlo zn. VW Golf po priamom úseku cesty na Hlavnej ulici v smere na obec Čeľovce, pričom z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke s chodcom (78) z uvedenej obce.


plechotice havária

Chodec, ktorý išiel v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov,  pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Na vozidle vznikla škoda cca 200 eur.

Bližšie okolnosti, príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru dopravy. V tejto súvislosti poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Polícia vyzýva k opatrnosti na cestách

“Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť voči chodcom. Zhoršené podmienky ako častý dážď, tma a mokrá vozovka si vyžaduje maximálnu koncentráciu, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Preto je dôležité jazdiť vždy opatrne, brzdiť uvážene a včas. Chodcom pripomíname, že aj pre nich platia ustanovenia zákona o cestnej premávke. Mali by si uvedomiť, že nestačí len vidieť, ale aj byť videný. Za zníženej viditeľnosti tmavé oblečenie nie je bezpečné.  Tmavým oblečením riskujú životy a mnohí nemyslia na svoju bezpečnosť. Zrážka s vozidlom potom končí často vážnymi zraneniami až smrťou,” uvádza sa na webovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Foto: KR PZ KE


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top