Ste tu
Home > Ekonomika > Smerácky strop na dôchodok už prešiel aj vládou, v návrhu je aj ustanovenie o minimálnej mzde

Smerácky strop na dôchodok už prešiel aj vládou, v návrhu je aj ustanovenie o minimálnej mzde

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu vzala na vedomie návrh ústavného zákona, ktorým sa má na Slovensku zaviesť strop na vek odchodu do dôchodku.


Legislatívny návrh od poslancov za Smer-SD vek odchodu do penzie ohraničuje 64 rokmi. Každý, kto vychoval dieťa, má mať právo na primerané zníženie maximálneho penzijného veku, a to “za účelom podpory rodiny a materstva zo strany štátu“.


Návrh ústavného zákona obsahuje aj ustanovenia o tom, že primerané hmotné zabezpečenie v starobe sa vykonáva prostredníctvom priebežne financovaného dôchodkového systému a systému starobného dôchodkového sporenia, ako aj o tom, že štát podporuje dobrovoľné sporenie na dôchodok.

Do návrhu ústavného zákona, ktorým sa má zaviesť strop na dôchodkový vek, vložili poslanci za Smer-SD aj ustanovenia o minimálnej mzde. V návrhu ústavného zákona sa uvádza, že “každý zamestnanec má právo, aby jeho odmena za vykonanú prácu nebola nižšia ako minimálna mzda“. Podrobnosti o úprave minimálnej mzdy návrh ústavného zákona ponecháva na obyčajný zákon.

Viac k témam: dôchodkový strop, minimálna mzda, návrh zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Smerácky strop na dôchodok už prešiel aj vládou, v návrhu je aj ustanovenie o minimálnej mzde © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top