Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Smeráci zozbierali podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu o Pláne obnovy Európskej únie

Smeráci zozbierali podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu o Pláne obnovy Európskej únie

18.9.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanci strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s niektorými ďalšími opozičnými poslancami zozbierali dostatok podpisov na mimoriadnu schôdzu parlamentu. Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) sa má na nej zaoberať uznesením k národnému plánu obnovy.

Celonárodná diskusia

Na piatkovej tlačovej besede o tom informovali poslanci Smeru. Podľa nich aj Európska komisia odporúča, aby sa k plánu obnovy uskutočnila celonárodná diskusia.

Plán obnovy musí byť podľa predstaviteľov Smeru prijatý v širšom sociálnom dialógu. „Vidíte niekde sedieť za stolom vládu, odborárov, Združenie miest a obcí Slovenska, zamestnávateľov a baviť sa na túto tému? Nič také nie je. Vláda nemá pripravené nič,“ tvrdí šéf Smeru Robert Fico.

Ladislav Kamenický (Smer-SD) v úvode aktuálnej parlamentnej schôdze prišiel s návrhom na doplnenie programu tak, aby parlament prijal k materiálu záväzné stanovisko. Poslanci jeho návrh nepodporili.

Slovensko má k dispozícii desiatky miliárd eur

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) 21. júla po prílete zo summitu Európskej únie (EÚ), kde sa schválil rozpočet a fond obnovy po koronakríze, povedal, že Slovensko bude mať zo zdrojov EÚ v najbližších siedmich rokoch k dispozícii 34,1 miliárd eur.

Premiér vtedy konštatoval, že z rozpočtu na roky 2014 – 2020 má Slovensko nevyčerpaných osem miliárd eur a pre nasledujúcich sedem rokov má v rámci rozpočtu EÚ k dispozícii 18,6 miliardy eur, pričom v rokoch 2021 až 2023 môže čerpať ďalšie európske fondy v sume 7,5 miliardy eur.

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Smeráci zozbierali podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu o Pláne obnovy Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top