Home > Spravodajstvo > Slovnaft Cup prišiel o prvého fortunaligistu, o senzáciu sa postarala štvrtoligová Slávia TU Košice

11.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský pohár (Slovnaft Cup) prišiel v sezóne 2019/2020 o prvého fortunaligistu. Hráči MFK Zemplín Michalovce nezvládli utorkový zápas 3. kola na pôde Slávie TU Košice, so štvrtoligistom len remizovali 1:1 a napokon “padli” v penaltovom rozstrele.

Domáci sa ujali vedenia v úvode stretnutia, no favorit ešte pred prestávkou vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu stretnutia už Michalovčania nenašli recept na domácu defenzívu a z piatich pokutových kopov premenili iba tri.

Nitra deklasovala Veľké Lovce

Keďže Košičania nezaváhali ani raz zo štyroch príležitostí, tešia sa z postupu do 4. kola. “Dúfam, že chlapci si z tohto duelu zoberú ponaučenie. Už počas víkendu nás čaká liga a tam musíme hrať omnoho lepšie,” povedal kouč MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis podľa RTVS.

Futbalisti FC Nitra a FK Senica bez väčších problémov postúpili do 4. kola. Tím spod Zobora zvíťazil na pôde TJ Veľké Lovce hladko 7:0, už pred obrátkou mal fortunaligista päťgólový náskok. Po dva zásahy favorita zaznamenali Marek Fábry a Michal Faško, po jednom pridali Dominik Guláš, Nikola Gatarič a striedajúci Jakub Tancík.

Postúpili aj MFK Ružomberok a AS Trenčín

Seničania nepripustili drámu v Pezinka a domáci PŠC zdolali 6:0 (4:0). K dvojgólovému Sadamovi Sulleymu sa pridali štyria ďalší legionári s jedným zásahom – Frank Castaňeda, Luis Ramirez, Gustavo De Assis a Samson Akinyoola.

Problémy nemal ani AS Trenčín, ktorý už pred prestávkou nasúkal domácemu FK Šalková tri góly a napokon triumfoval 5:1.

Náročnejšiu cestu za postupom mali hráči MFK Ružomberok, ktorí na pôde MŠK Fomat Martin dali v oboch polčasoch po jednom góle – na zásah Jána Masla z 12. minúty nadviazal tesne pred koncom duelu striedajúci Peter Ďungel.

Slovnaft Cup 2019/2020 – 3. kolo

hrá sa na jeden zápas

TJ Veľké Lovce – FC Nitra 0:7 (0:5)
Góly: 28. a 87. Fábry, 43. a 45. Faško (prvý z pok. kopu), 12. Guláš, 24. Gatarič, 76. Tancík

MŠK Fomat Martin – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 12. J. Maslo, 90. Ďungel

PŠC Pezinok – FK Senica 0:6 (0:4)
Góly: 37. a 45. Sulley, 4. Ramirez, 40. Castaňeda, 53. De Assis, 80. Akinyoola

Slávia TU Košice – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1), na pokutové kopy: 4:3
Góly: 16. Kambarov – 35. Pedrito

FK Šalková – AS Trenčín 1:5 (0:3)
Góly: 74. Dobrota – 5. Deperis. 17. Roguljič, 32. Corryn, 47. Ginda (vlastný), 90.+ Van Kessel

Viac k témam: Fortuna liga, Slovnaft cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovnaft Cup prišiel o prvého fortunaligistu, o senzáciu sa postarala štvrtoligová Slávia TU Košice © SITA Všetky práva vyhradené.