Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovenský golfista Sabbatini má za sebou vynikajúce prvé kolo, na Wyndham Championship je tretí

Slovenský golfista Sabbatini má za sebou vynikajúce prvé kolo, na Wyndham Championship je tretí

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini má za sebou vynikajúce prvé kolo na turnaji Wyndham Championship s dotáciou 6,2 milióna amerických dolárov, ktorý je súčasťou seriálu PGA Tour.

Na ihrisku v meste Greensboro v Severnej Karolíne potreboval na absolvovanie úvodných osemnástich jamiek iba 63 rán a so skóre -7 mu patrí delené tretie miesto. O vedúcu pozíciu s bilanciou -8 sa delia An Byeong-hun a Im Sung-jae z Kórejskej republiky.

Štyridsaťštyriročný Sabbatini zahral vo štvrtok len jediné bogey na štvorparovej deviatej jamke. V ostatných prípadoch si pripísal až šesťkrát birdie a na päťparovej pätnástej jamke dosiahol dokonca eagle. Ak by sa rodák z juhoafrického Durbanu udržal na tretej pozícii, v hodnotení FedexCupu by si polepšil o jedenásť miest na 33. pozíciu.

Takýto výsledok by ho opäť priblížil k účasti na záverečnom turnaji sezóny Tour Championship, kde sa predstaví tridsiatka najlepších golfistov ročníka.

Viac k témam: PGA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský golfista Sabbatini má za sebou vynikajúce prvé kolo, na Wyndham Championship je tretí © SITA Všetky práva vyhradené.

Top