Home > Šport > Ostatné športy > Slovenský golfista Sabbatini má formu, na turnaji PGA Tour pridal ďalšie skvelé umiestnenie

FORT WORTH 27. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené šieste miesto na turnaji Charles Schwab Challenge, ktorý bol súčasťou seriálu PGA Tour a mal dotáciu 7,3 milióna amerických dolárov.

Bol aj na štvrtej pozícii

Na ihrisku v meste Fort Worth v americkom štáte Texas figuroval rodák z juhoafrického Durbanu v polovici podujatia dokonca na štvrtej pozícii, ale sobotňajšie tretie kolo mu nevyšlo.

Zahral v ňom tri údery nad par, až šesťkrát si pripísal bogey a klesol do druhej desiatky poradia. V nedeľu opäť spresnil hru a vylepšil si skóre na konečných -6.

Výrazný posun v rebríčku OWGR

Štyridsaťtriročný Sabbatini v uplynulých týždňoch preukazuje dobrú formu na podujatiach PGA Tour. Od konca apríla sa piatykrát v rade prebojoval do najlepšej dvadsiatky výsledkovej listiny, pričom dvakrát bol aj v top 5.

Vďaka týmto úspechom zaznamenal výrazný posun vo svetovom rebríčku OWGR, kde sa z tretej stovky dostal na aktuálnu 118. priečku.

Stupne víťazov na turnaji Charles Schwab Challenge patrili americkým golfistom. Zvíťazil Kevin Na so skóre -13 a náskokom štyroch rán pred krajanom Tonym Finauom. O tretiu priečku sa delili ďalší Američan Andrew Putnam a Taiwančan C. T. Pan s výsledkom -8.

Viac k témam: PGA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský golfista Sabbatini má formu, na turnaji PGA Tour pridal ďalšie skvelé umiestnenie © SITA Všetky práva vyhradené.