Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovenský golfista Rory Sabbatini je bližšie k účasti na turnaji sezóny The Championship

Slovenský golfista Rory Sabbatini je bližšie k účasti na turnaji sezóny The Championship

17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini figuruje na delenom piatom mieste po druhom kole turnaja BMW Championship, ktorý je súčasťou play-off PGA Tour.

Macujama zahral rekord ihriska

Na podujatí s celkovou dotáciou 9,25 milióna amerických dolárov má zatiaľ rodák z juhoafrického Durbanu skvelú bilanciu deväť úderov pod par. Na vedúceho Japonca Hidekiho Macujamu, ktorý v piatok zahral rekord ihriska v Medinahu, stráca tri rany.

Štyridsaťtriročný Sabbatini v doterajšom priebehu podujatia nezahral na 36 jamkách ani jedno bogey. V druhom kole dvakrát skóroval birdie a raz sa mu podaril aj eagle, vďaka čomu sa oproti štvrtku vo výsledkovej listine posunul o tri pozície vyššie.

Sabbatini bojuje o Tour Championship

Skúsený golfista stále bojuje o účasť na záverečnom turnaji sezóny Tour Championship v Atlante, kde sa predstaví tridsiatka najlepší hráčov sezóny. Sabbatini figuruje priebežne na 28. pozícii FedexCupu, pričom v úvode týždňa bol až na 45. priečke.

Líderská pozícia v polovici turnaja patrí Macujamovi, ktorý v piatok šokoval konkurenciu. Na osemnásť jamiek druhého kola potreboval iba 63 úderov, čo sa doteraz nikomu na danom ihrisku nepodarilo. Japonec ťažil najmä z kvalitných puttov a môže sa pochváliť celkovou bilanciou -12. Iba o jeden úder za ním je však dvojica amerických prenasledovateľov v zložení Tony Finau a Patrick Cantlay.

Viac k témam: BMW Championship, PGA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský golfista Rory Sabbatini je bližšie k účasti na turnaji sezóny The Championship © SITA Všetky práva vyhradené.

Top