Ste tu
Home > Ekonomika > Slovensko získalo podporu EU v sume 200 mil. eur ako kompenzácie nájomného

Slovensko získalo podporu EU v sume 200 mil. eur ako kompenzácie nájomného

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia schválila slovenskú schému pomoci v objeme 200 mil. eur na podporu spoločností prenajímajúcich priestory, ktoré boli pri svojej činnosti obmedzené opatreniami proti šíreniu ochorenia Covid-19.


Viac o téme: Koronavírus

Ide o spoločnosti, ktoré museli uzavrieť obchody, prerušiť výučbu v školách a školských zariadeniach alebo vylúčiť prítomnosť verejnosti zo zariadenia kvôli prepuknutiu pandémie. Agentúru SITA o tom v stredu informovalo Zastúpenie Európskej Komisie v SR.


Slovenskú schému pomoci EK schválila na základe dočasného rámca, ktorý umožňuje členským štátom využívať úplnú flexibilitu stanovenú v pravidlách štátnej pomoci, aby mohli podporiť hospodárstvo v čase pandémie Covid-19. Štátna podpora, ktorá bude mať formu priamych grantov, je určená na pokrytie zníženia nájmu dohodnutého s prenajímateľom maximálnej do výšky 50 % pôvodného nájomného.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, obchody, Pandémia, prenájom
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko získalo podporu EU v sume 200 mil. eur ako kompenzácie nájomného © SITA Všetky práva vyhradené.


Top