Ste tu
Home > Ekonomika > Slovensko získa od Európskej investičnej banky poradenstvo v oblasti energetickej efektívnosti

Slovensko získa od Európskej investičnej banky poradenstvo v oblasti energetickej efektívnosti

Zdieľaj tento článok

23.9.2020 (Webnoviny.sk) – Európska investičná banka (EIB) a Slovak Investment Holding (SIH) v stredu podpísali dohodu financovanú prostredníctvom European Investment Advisory Hub (EIAH), ktorá je súčasťou poskytovania investičných poradenských služieb zo strany EIB.


Vďaka tejto podpore SIH zvýši svoje poradenské kapacity získavaním dodatočných odborných posudkov v oblasti udržateľných investícií a energetickej efektívnosti. Informovala o tom v stredu v tlačovej správe EIB.


Kľúčová podpora

“Táto dohoda predstavuje nový míľnik v spolupráci medzi EIB a SIH,” uviedla Liljana Pavlova, viceprezidentka EIB pre poradenské služby.

“Som presvedčená, že táto dodatočná podpora bude kľúčová pre umožnenie rozvoja environmentálne udržateľných investičných projektov, ktoré podporia prechod krajiny k nízkouhlíkovej ekonomike,” dodala Pavlova.

Štátna spoločnosť

Slovak Investment Holding je akciovou spoločnosťou, ktorej 100-percentným vlastníkom je štát. Jej hlavným cieľom je podporovať strategické verejné a súkromné investície na Slovensku v oblastiach infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov.

European Investment Advisory Hub je partnerstvom medzi EIB a Európskou komisiou v rámci Investičného plánu pre Európu. EIAH slúži ako jednotné miesto prístupu k rôznym typom poradenských služieb a služieb technickej asistencie.

Viac k témam: dohoda, energetická efektívnosť, finančné poradenstvo, investície, Slovak Investment Holding
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko získa od Európskej investičnej banky poradenstvo v oblasti energetickej efektívnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top