Home > Šport > Slovensko vo Fed Cupe zvíťazilo nad Veľkou Britániou, Schmiedlová dosiahla rozhodujúci bod

8.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské tenisové reprezentantky postúpili na záverečný turnaj Pohára federácie, ktorý od 14. do 19. apríla uskutoční v maďarskej Budapešti.

V kvalifikačnom súboji proti Veľkej Británii rozhodli o svojom víťazstve už v druhej sobotňajšej dvojhre. Potrebný tretí bod získala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala Harriet Dartovú po setoch 7:5, 6:3.

Rodáčka z Košíc nadviazala na výhru nad jednotkou súpera Heather Watsonovou a najväčšou mierou sa podieľala na celkovom triumfe krajiny spod Tatier.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fed Cup: Slovensko – Veľká Británia (foto)

Dramatická koncovka

Slovenská tenistka vstúpila do zápasu čistou hrou a následne mala jednu šancu na zisk podania svojej súperky. Tú však nevyužila, keďže bekhendový úder nasmerovala iba do siete. Slovenka sa brejku dočkala až v šiestom geme, ale veľmi rýchlo o svoju výhodu prišla.

Vyrovnané prvé dejstvo sa rozhodovalo až v dramatickej koncovke, ktorú horšie zvládla 23-ročná Dartová. Britka za stavu 5:6 neodohrala dobrý gem pri svojom podaní a napokon set ukončila nevydareným úderom za základnú čiaru.

Druhý set bol vyrovnaný

Aj druhý set bol pomerne vyrovnaný, no dôležité výmeny jednoznačne lepšie zvládala slovenská tenistka. Anna Karolína Schmiedlová najskôr odvrátila štyri brejkbaly súperky a rovnako ako v prvom sete získala brejk v šiestom geme. Navyše, tentokrát ho dokázala aj potvrdiť, hoci pri svojom podaní musela otáčať skóre 0:40.

Dartová následne ešte pri vlastnom servise čistou hrou oddialila koniec zápasu, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. Schmiedlová po 102 minútach hry premenila tretí mečbal.

Slovensko bude vo finále

Slovensko sa stalo v poradí desiatou krajinou, ktorá si zabezpečila miestenku na finálovom turnaji Pohára federácie 2020.

Už v predstihu mali garantovanú miestenku finalisti z roku 2019 Austrália a Francúzsko, Maďarsko ako usporiadateľ a tiež Česko, ktorému bola udelená voľná karta. Spoločne so Slovenskom si postup z kvalifikácie zatiaľ vybojovalo Španielsko, Švajčiarsko, Nemecko, Belgicko a Rusko.

V hre sú ešte dve voľné miesta, ktoré získajú víťazi súbojov Holandsko – Bielorusko a USA – Lotyšsko.

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko vo Fed Cupe zvíťazilo nad Veľkou Britániou, Schmiedlová dosiahla rozhodujúci bod © SITA Všetky práva vyhradené.