Ste tu
Home > Ekonomika > Slovensko má pre Úniu potenciál, Heger chce eurofondy čerpať rýchlejšie a efektívnejšie

Slovensko má pre Úniu potenciál, Heger chce eurofondy čerpať rýchlejšie a efektívnejšie

Zdieľaj tento článok

28.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) sa v pondelok 28. júna stretol s komisárkou Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou. Počas stretnutia hovorili aj o nedostatočnom čerpaní finančných prostriedkov z fondov Európskej únie (EÚ).


Heger v tejto súvislosti povedal, že vláda pod jeho vedením chce eurofondy čerpať rýchlo a efektívne. Na stretnutí sa zúčastnila aj podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.


„Programové obdobie 2021 – 2027 a Plán obnovy sú obrovskou príležitosťou posunúť Slovenskú republiku vpred. Finančné prostriedky z tohto balíka chceme použiť čo najefektívnejšie a nepremrhať ani jedno euro,“ zdôraznil premiér.

Podľa eurokomisárky Ferreirovej je pre ďalší rozvoj Slovenska potrebný permanentný dialóg. Skonštatovala, že Slovensko má podľa nej veľký potenciál, nielen geografický, ale aj industriálny a kultúrny.

Viac k témam: čerpanie eurofondov, eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má pre Úniu potenciál, Heger chce eurofondy čerpať rýchlejšie a efektívnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top