Ste tu
Home > Správy > Svet > Slovensko je pre čiernu Horu bezpečným štátom, pri vstupe do krajiny nepotrebujete test ani očkovanie

Slovensko je pre čiernu Horu bezpečným štátom, pri vstupe do krajiny nepotrebujete test ani očkovanie

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika je z pohľadu Čiernej Hory aj naďalej bezpečnou krajinou. Pokiaľ sa teda cestujúci zo Slovenska za posledných 15 dní vyskytovali v bezpečných krajinách, môžu do Čiernej Hory vstúpiť bez obmedzení. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Pri prekročení hraníc nie je potrebné preukazovať sa žiadnym testom ani potvrdením o očkovaní a po vstupe nie je potrebná ani karanténa a samoizolácia. Medzi bezpečné krajiny je okrem štátov Európskej únie zaradené aj Srbsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina, Albánsko, Severné Macedónsko, Rusko, Bielorusko, Ukrajina, Izrael, Švajčiarsko, Moldavsko, Nórsko, Kazachstan, USA a Kanada.


Viac o téme: Koronavírus

V krajine naďalej platí povinnosť nosenia rúšok v interiéri, povinné sú aj pre deti staršie ako päť rokov. V exteriéri sa rúško vyžaduje v prípade, že nie je možné dodržať minimálne dvojmetrové rozostupy. V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Podgorici, +382 67 654 959.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko je pre čiernu Horu bezpečným štátom, pri vstupe do krajiny nepotrebujete test ani očkovanie © SITA Všetky práva vyhradené.


Top