Home > Šport > Ostatné športy > Slovenskí volejbalisti uspeli v druhom vystúpení na majstrovstvách Európy, otočili duel s Rakúskom

15.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na 31. majstrovstvách Európy. V zápase s Rakúšanmi síce úvodné dejstvo prehrali, ale následne dokázali stretnutie otočiť vo svoj prospech.

V tabuľke B-skupiny majú na konte päť bodov a patrí im priebežné druhé miesto za domácimi Belgičanmi. Ďalší zápas odohrajú zverenci Andreja Kravárika v nedeľu, keď si v belgických Antverpách zmerajú sily so Srbmi, obhajcami bronzových medailí z roku 2017.

Prvý set zápasu bol dlho vyrovnaný a za stavu 18:18 smeroval do napínavej koncovky. Z nej však napokon nič nebolo, keďže Rakúšania získali šesť bodov v sérii a napokon set ovládli pomerom 25:19. Po zmene strán Slováci zlepšili svoju hru, od skóre 9:9 nepustili súpera do vedenia a vyrovnali stretnutie. K veľmi dobrému výkonu sa vybičoval Peter Michalovič, ktorý zaznamenal v druhom sete až osem bodov.

Zverenci Andreja Kravárika celkovo predviedli veľmi dobrý kolektívny výkon a až trojica hráčov zaznamenala dvojciferný počet bodov. Rakúšania síce zaznamenali o štyri esá viac, spravili aj menej chýb, no Slováci vynikajúcou útočnou hrou zlomili zápas na svoju stranu. Tretí set vyhrali rozdielom štyroch bodov a v záverečnom dejstve dovolili súperovi získať iba 15 bodov.

Majstrovstvá Európy vo volejbale

B-skupina – Brusel

Slovensko – Rakúsko 3:1 (-19, 20, 21, 15)
117 minút, rozhodovali: Guillet (Fr.), Mezöffy (Maď.)
Zostava a body SR: Kriško 13, Krajčovič 14, Zaťko 4, Paták 4, Ondrovič 7, Michalovič 26, liberá M. Vitko a Ihnát (Mačuha, F. Palgut, Lux, J. Kováč, Gavenda 2, Firkaľ)

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí volejbalisti uspeli v druhom vystúpení na majstrovstvách Európy, otočili duel s Rakúskom © SITA Všetky práva vyhradené.