Home > Šport > Slovenskí tenisti prehrávajú s Českom, Kovalík neuspel v prvej dvojhre proti Veselému

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko prehráva v kvalifikačnom stretnutí o postup na záverečný turnaj Davisovho pohára do Madridu po úvodnej piatkovej dvojhre s Českom 0:1. Pozíciu mierneho favorita potvrdil Jiří Veselý, ktorý zdolal Jozefa Kovalíka v dvoch setoch 6:3, 7:5. Rodák z mesta Příbram dosiahol jubilejné desiate singlové víťazstvo v prestížnej súťaži mužských tenisových tímov, Kovalík prehral po tretí raz v šiestom súboji.

Na brejk sa nečakalo dlho

V úvodnom sete sa dlho na brejk nečakalo. Už v treťom geme sa Kovalík nevyhol niekoľkým zbytočným chybám a Veselý svoju druhú šancu na prelomenie súperovho servisu využil šikovným skrátením hry. V šiestom geme sa bratislavský rodák vrátil do hry, získal späť stratené podanie, ale následne už nedokázal v prvom sete uhrať ani gem.

Štatisti mu napočítali až 19 nevynútených chýb a Kovalík dosahoval slabé čísla najmä na servise, po ktorom nezískal ani polovicu loptičiek.

V druhom sete sa 27-ročný Kovalík na podaní výrazne zlepšil, ale na českého protivníka to napokon nestačilo. Obaja tenisti si držali servis až do stavu 6:5 v prospech 64. hráča rebríčka ATP. Druhý set smeroval do tajbrejku, ale v dvanástom geme si prehral Kovalík podanie čistou hrou. Zápas ukončil nevynútenou chybou z forhendovej strany, keď poslal loptičku do autu.

Martin vyzve českú dvojku

V druhej piatkovej dvojhre si zmerajú sily slovenská jednotka Andrej Martin a česká dvojka Lukáš Rosol. Na challengerovej úrovni sa stretli vo vzájomnom dueli trikrát, pričom v oboch zápasoch hraných na antuke uspel Slovák. V súťaži o “šalátovú misu” má však podstatne viac skúseností Rosol. Bol členom víťazných tímov ČR v rokoch 2012 a 2013 a celkovo ho v Davisovom pohári čaká duel s poradovým číslom 29.

Viac k témam: Davis Cup, Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí tenisti prehrávajú s Českom, Kovalík neuspel v prvej dvojhre proti Veselému © SITA Všetky práva vyhradené.