Home > Šport > Hokej > Slovenskí hokejisti na Hlinka Gretzky Cupe zobrali bod favorizovaným Rusom

Slovenskí hokejisti na Hlinka Gretzky Cupe zobrali bod favorizovaným Rusom

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj v záverečnom treťom zápase v rámci B-skupiny turnaja Hlinka Gretzky Cup 2019. V stredajšom večernom dueli na piešťanskom ľade po dobrom výkone mladí Slováci podľahli ruským rovesníkom 1:2 po predĺžení.

Po tíme USA (prehra 3:4 pp) slovenskí hokejisti vzali bod aj ďalšiemu favoritovi na víťazstvo v turnaji. Zverenci trénera Ivana Feneša uzavrú svoje účinkovanie na podujatí piatkovým súbojom o 7. miesto so Švajčiarmi. Úvodné buly stretnutia je naplánované na 15.30 h opäť v slovenskom kúpeľnom meste.

Hlinka Gretzky Cup (B-skupina)

Piešťany – streda

Slovensko “18” – Rusko “18” 1:2 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 44. Fatul (Chromiak, J. Lašák ml.) – 40. Burujanov (Chusnutdinov, Muchamadullin), 63. Trinejev
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Krajčík, J. Konc ml., 1363 divákov

Zostava SR “18”: Š. Opatovský – Kňažko, Fatul, Š. Nemec, Stacha, Putala, Groch, O. Ketner, Jombík – J. Lašák ml., Myklucha, Chromiak – Kolenič, S. Rehák, Kašlík – Bačo, Faith, Mastič – L. Lipiansky, R. Petráš, L. Nemec

I. tretina

Slovenskí mladíci v konfrontácii s istými víťazmi skupiny nezaostali za výkonmi z predchádzajúcich dvoch vystúpení. V prvej tretine Rusov prestrieľali 12:5, väčšie príležitosti mal však súper. Krídelník Alexander Pašin namieril z pravého kruhu do žŕdky a potom zblízka netrafil odkrytú bránku.

II. tretina

Druhé dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej. Slováci mali k dispozícii až tri presilové hry v krátkom časovom slede, ale v početnej prevahe sa im nedarilo a tesne pred odchodom do šatní inkasovali. Po vylúčení Jakuba Koleniča využil presilovku Nikita Burujanov, ktorý zostal voľný v predbránkovom priestore a upratal puk do odkrytej siete – 0:1.

III. tretina

Domáci reprezentanti vyrovnali skóre stretnutia na začiatku tretej tretiny. V 44. min v presilovej hre zaviezol puk medzi kruhy Martin Chromiak, situáciu dobre sledoval obranca Oliver Fatul a pohotovo prekonal brankára Maxima Motorygina – 1:1.

Od tohto momentu sa oba tímy striedali v ofenzívnych akciách a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 52. min si vytvoril veľkú šancu štvrtý útok Slovákov, ale Lukáš Lipiansky v prečíslení dvoch proti jednému nemieril presne.

Predĺženie

Napokon sa muselo ísť do predĺženia a v ňom boli šťastnejší Rusi. V 63. min rozhodol o dvoch bodoch pre víťaza piešťanskej skupiny Bogdan Trinejev – 1:2. Celkovo v zápase Slováci dominovali v strelách na bránku 32:20.

Viac k témam: Hlinka Gretzky Cup, slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti na Hlinka Gretzky Cupe zobrali bod favorizovaným Rusom © SITA Všetky práva vyhradené.