Home > Šport > Hokej > Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili v Poprade nad Českom, hrdinom zápasu bol Okuliar

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov úspešne zvládla aj svoje druhé vystúpenie na turnaji Summer Hockey Challenger. Po štvrtkovom víťazstve 3:0 nad Nemeckom si v Poprade poradila aj v prestížnom zápase s Českom 3:2. Hrdinom stretnutia bol 19-ročný Oliver Okuliar, ktorý v záverečnej tretine dvakrát zaťažil konto súpera.

Okuliar využil presilovú hru

Skóre stretnutia otvoril v šiestej minúte odchovanec popradského hokeja Jakub Nespala. Mladý útočník sa preštrikoval cez brániacich hráčov súpera a bekhendovým blafákom skóroval. Na dlhé minúty bol jeho presný zásah jediným.

Druhýkrát sa skóre menilo až na konci 44. min, keď presilovú hru využil prudkou strelou krátko po vhadzovaní Oliver Okuliar, pôsobiaci v tíme Lethbridge Hurricanes.

Gól Rychlovského nestačil

Slovenský brankár Samuel Vyletelka inkasoval až v 52. min, keď Martin Beránek šikovne tečoval strelu od modrej čiary. O 41 sekúnd neskôr však pridal druhý presný zásah Okuliar, a tak Čechom nestačil na bodový zápis ani následný gól Jakuba Rychlovského.

Mladí Slováci majú po dvoch zápasoch na konte šesť bodov, ale na celkové víťazstvo na turnaji im to zatiaľ nestačí. Svoju pozíciu musia potvrdiť v sobotu, keď sa stretnú s výberom Dánska.

Turnaj U20 Summer Hockey Challenger

piatok, výsledky

Slovensko “20” – Česko “20” 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 6. Nespala, 44. Okuliar (Vitaloš), 53. Okuliar (Vitaloš, Čajkovič) – 52. Beránek (Rutar, Jelínek), 55. Rychlovský (Grim, Suhrada)
Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše Džugan 10 min za nešportové správanie – Rutar 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik – Šoltés, Stanzel, 295 divákov

Nemecko “20” – Dánsko “20” 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Tabuľka:
1. Slovensko 2 2 0 0 0 6:2 6
2. Česko 2 1 0 0 1 6:4 3
3. Dánsko 2 1 0 0 1 4:6 3
4. Nemecko 2 0 0 0 2 2:6 0

Viac k témam: Turnaj U20 Summer Hockey Challenger
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili v Poprade nad Českom, hrdinom zápasu bol Okuliar © SITA Všetky práva vyhradené.