Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovenské volejbalistky v osemfinále európskeho šampionátu vyzvú vicemajsterky sveta

Slovenské volejbalistky v osemfinále európskeho šampionátu vyzvú vicemajsterky sveta

30.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské volejbalové reprezentantky nastúpia proti hráčkam Talianska v nedeľňajšom osemfinále majstrovstiev Európy v Bratislave.

Definitívne o tom rozhodol výsledok štvrtkového záverečného zápasu B-skupiny, v ktorom Taliansko prehralo s Poľskom 2:3 na sety. Úradujúce vicemajsterky sveta Talianky síce utrpeli prvú prehru na šampionáte, ale aj tak vyhrali svoju skupinu.

Slovenky skončili v základnej D-skupine na treťom mieste s bilanciou 3 víťazstvá – 2 prehry a v prvom kole vyraďovacej fázy napriek tomu nenarazia na druhý tím B-skupiny, ktorým je Poľsko. Uplatní sa totiž pravidlo, podľa ktorého Poľky aj Slovenky ako usporiadateľské krajiny musia odohrať svoje osemfinálové zápasy v domácom prostredí.

Preto si slovenské volejbalistky zmerajú sily v Bratislave s víťazkami B-skupiny Taliankami a Poľky sa v osemfinále v Lodži stretnú so Španielkami, štvrtým tímom D-skupiny. Ďalšiu dvojicu pre osemfinále v Bratislave tvoria Rusky a Belgičanky. Hrať sa bude v nedeľu 1. septembra od 15.30 h, resp. 18.00 h, poradie zápasov bude známe v piatok.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo volejbale, slovenská volejbalová reprezentácia ženy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské volejbalistky v osemfinále európskeho šampionátu vyzvú vicemajsterky sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Top