Ste tu
Home > Šport > Hokej > Slovenské hokejistky sa v kvalifikácii pobijú o účasť na olympiáde v Pekingu, dejiskom bude Lulea

Slovenské hokejistky sa v kvalifikácii pobijú o účasť na olympiáde v Pekingu, dejiskom bude Lulea

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v ľadovom hokeji majú rovnako ako muži SR šancu dostať sa na ZOH do čínskeho Pekingu, musia však zvládnuť finále kvalifikácie.


Slováci budú v závere augusta bojovať o olympijskú miestenku doma v Bratislave proti Bielorusom, Poliakom a Rakúšanom, Slovenky čaká v novembri turnaj vo Švédsku.


Počas aktuálneho týždňa sa dozvedeli aj presné miesto konania podujatia, bude ním mesto Lulea.

Číňanky majú garantovanú účasť

Boj o ZOH tam prebehne od 11. do 14. novembra, okrem hráčok SR a domácich Švédok sa na turnaji predstavia aj Francúzky a jeden z tímov, ktorý postúpi z 2. kvalifikačného kola naplánovaného na október. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Účasť na ZOH v Pekingu majú garantovanú domáce Číňanky a šesť najlepších ženských výberov podľa rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Pod piatimi kruhmi tak budú štartovať aj Američanky, Kanaďanky, Fínky, Rusky, Švajčiarky a Japonky. V hre sú tak ešte tri miestenky na olympijskom turnaji, boj o ne okrem Švédska vyvrcholí aj v českom Příbrame a nemeckom Füssene.

Ženský šampionát bude každý rok

Ženský hokej zaznamenal počas ostatného víkendu aj jednu zmenu. Kongres IIHF totiž schválil návrh, že ženský svetový šampionát sa bude konať každoročne bez výnimky, teda aj v olympijskej sezóne.

Doteraz sa v jednej sezóne konal vždy len jeden vrcholný turnaj, MS sa v olympijskom roku nekonali. Ako informuje SZĽH, uvedené však ešte musia odobriť delegáti septembrového volebného kongresu IIHF.

Viac k témam: ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské hokejistky sa v kvalifikácii pobijú o účasť na olympiáde v Pekingu, dejiskom bude Lulea © SITA Všetky práva vyhradené.


Top