Home > Šport > Ostatné športy > Slovenské hádzanárky prehrali v Hlohovci zápas kvalifikácie na ME 2020 proti Srbsku

29.9.2019 (Webnoviny.sk) – Hádzanárky Slovenska boli blízko k víťazstvu vo svojom druhom vystúpení v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Dánsku a Nórsku.

Zverenky trénera Pavla Streichera sa po stredajšom výprasku v Rostove od Rusiek (15:34) mali šancu rehabilitovať v Hlohovci, kde v nedeľu v rámci súbojov 2. kola podľahli Srbkám tesne 26:27 (11:10).

Slovenky, ktoré sú v tabuľke 4. skupiny tretie, väčšinu duelu vyhrávali, ale napokon si dôležité dva body v boji o druhú postupovú priečku nechali ujsť.

Lídrom skupiny je Rusko, ktoré si v Gümligene poradilo s domácim Švajčiarskom 35:26 (15:13). Kvalifikácia bude pokračovať až na jar budúceho roka, reprezentantky SR sa 25. alebo 26. marca 2020 predstavia na švajčiarskej pôde.

Kvalifikácia hádzanárok o postup na ME 2020

II. fáza  – 4. skupina – 2. kolo – nedeľa

GÜMLIGEN
Švajčiarsko – Rusko 26:35 (13:15)

HLOHOVEC
Slovensko – Srbsko 26:27 (11:10)

Zostava a góly SR: Oguntoye, Furgaláková – Trúnková, Kišíková 1, M. Holešová, R. Bíziková 11, Pócsíková 4, Bujnochová 2, Rebičová 4, Hudáková 1, Barbora Lancz, Habánková 1, Škoricová, Bajčiová, Trepáčová, M. Rajnohová 2
Najviac gólov za Srbsko: Popová-Lazičová a Stoiljkovičová po 7
Pok. hody: 4/4 – 3/, vylúčené: 5 – 2, rozhodovali: Dojčinov a Gorecov (obaja Bulh.), 1184 divákov

Slovenky, ktoré v porovnaní so stredou nastúpili bez Patrnčiakovej a E. Rajnohovej, ale do zostavy sa dostali Kišíková, Trepáčová a Škoricová, dobre začali duel a v jeho I. polčase boli prakticky stále vo vedení.

Svojim súperkám odskočili na rozdiel dvoch gólov a po prvej desaťminútovke aj na tri (7:4). Týmto rozdielom vyhrávali aj v 22. min (10:7), ale Srbky sa vzápätí dotiahli, hoci do prestávky sa im už nepodarilo vyrovnať. Hneď po nej však trojgólovou šnúrou naklonili skóre na svoju stranu (13:11 v 34. min).

Potom sa v hlohovskej hale odvíjalo vyrovnané dianie. Slovenkám vyšla päťminútovka v strede druhého dejstva, keď troma presnými zásahmi za sebou opäť získali nádejné vedenie 20:17 v 48. min. O pár minút neskôr však bolo všetko opäť otvorené.

Srbský tím v 54. min vyrovnal na 22:22 a v 56. min sa dokonca opäť dostal do vedenia 24:23. V dramatickom závere Streicherove zverenky vyrovnali na 26:26, ale posledné slovo mali ich súperky, ktoré rozosmutnili nielen slovenských fanúšikov, ale aj celé družstvo SR.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 v hádzanej žien
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské hádzanárky prehrali v Hlohovci zápas kvalifikácie na ME 2020 proti Srbsku © SITA Všetky práva vyhradené.