Ste tu
Home > Kultúra > Slovenské galérie môžu súťažiť o cenu Biela kocka v štyroch kategóriách

Slovenské galérie môžu súťažiť o cenu Biela kocka v štyroch kategóriách

BRATISLAVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Najlepšie projekty pracovníkov galérií vyberie Rada galérií Slovenska v 3. ročníku ocenenia Biela kocka. Rada galérií Slovenska, ktorá združuje registrované zbierkotvorné galérie na Slovensku, prijíma návrhy na ocenenie do 31. marca.

Originálny a hodnotný artefakt

Výnimočné galerijné počiny možno prihlásiť do základných štyroch kategórií určených pre členov rady. Pre projekty galérií, ktoré nie sú členmi RGS, ako sú napríklad nezávislé a súkromné galérie a kultúrne centrá s profesionálnymi aktivitami v oblasti vizuálneho umenia, je určená piata kategória.

Ako ďalej informuje Rada galérií Slovenska (RGS) na svojej webstránke www.rgsr.sk, „motiváciou je nielen uznanie v odbornej činnosti, ale tiež originálny a hodnotný artefakt ceny navrhnutý známym slovenským dizajnérom a vizuálnym umelcom Patrikom Illom. V neposlednom rade prináša ocenenie aj ďalšie možnosti odbornej spolupráce zo strany členských galérií Rady galérii Slovenska“.

Súťažné kategórie

Členovia Rady galérií Slovenska a nezávislí odborníci tak môžu prihlásiť návrhy na ceny konkrétne v týchto súťažných kategóriách: edičný projekt (odborná publikačná činnosť); kurátorský projekt; edukačný projekt; iný odborný projekt v oblasti galerijných činností (mimoriadne zhodnotenie zbierkového fondu / reštaurovanie / dizajn alebo architektúra výstavy) a tiež v spomínanej piatej súťažnej kategórií určenej nezávislým projektom v oblasti galerijných činností.

Prihlásené projekty či činnosti musia byť z obdobia od 1. januára do 31. decembra 2018. Posúdi ich aj najlepšie vyberie odborná porota. Viac podrobností možno nájsť na http://www.rgsr.sk/homepage/single/19.

Zámerom oceňovania je uznanie a motivácia

Rada galérií Slovenska vyhlasuje cenu za prínos v oblasti galerijných činností Biela kocka tretí rok. Cena je určená teoretikom, kurátorom, galerijným pedagógom, reštaurátorom, dizajnérom, či kultúrnym manažérom.

Udeľuje sa za edičné, prezentačné, vzdelávacie, teoretické a iné odborné projekty galérií na Slovensku. Zámerom oceňovania je uznanie odbornej práce, motivácia galerijných pracovníkov a ich spolupracovníkov, ako aj popularizácia práce galérií.

Viac k témam: Biela kocka, Rada galérií Slovenska (RGS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské galérie môžu súťažiť o cenu Biela kocka v štyroch kategóriách © SITA Všetky práva vyhradené.

Top