Home > Šport > Ostatné športy > Slovenské florbalistiky začali majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku obrovským debaklom od Švédok

7.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky vo florbale začali svoje vystúpenie na svetovom šampionáte vo švajčiarskom Neuchateli vysokou prehrou 1:23 s úradujúcimi majsterkami sveta Švédkami. O víťazkách bolo rozhodnuté už po prvej tretine, ktorú Švédky vyhrali 8:1. Skórovali zväčša s veľkou ľahkosťou nepokryté obrankyňami súpera.

Na začiatku desiatej minúty bolo už 4:0 pre favoritky zo severu Európy. Vtedy sa Slovenky dočkali prvého a zároveň posledného zásahu z hokejky útočníčky Michaely Šponiarovej. Napokon slovenské hráčky inkasovali až 23 gólov, z toho 10 v poslednej tretine. Záver stretnutia sa zmenil na švédsku exhibíciu.

Najlepšou strelkyňou švédskeho tímu bola Emelie Wibronová, autorka piatich gólov. Štyri presné zásahy pridala Sofia Joelssonová a tri Moa Tschoppová. Švédky sú topfavoritky na zisk zlatých medailí. Dosiaľ získali osem majstrovských titulov a šesť v neprerušenej sérii.

Ďalšími súperkami Sloveniek v B-skupine budú v pondelok 9. decembra od 13.30 h Lotyšky. Slovenské reprezentantky cestovali do Švajčiarska s cieľom minimálne obhájiť piate miesto z “domáceho” svetového šampionátu spred dvoch rokov.

V porovnaní s MS 2017 síce prešiel slovenský tím výraznou obmenou, ale aj v omladenej verzii s viacerými 16-ročnými hráčkami si trúfa na prienik medzi najlepšie kolektívy na svete.

Majstrovstvá sveta vo florbale žien

Neuchatel (Švaj.) – B-skupina:

Slovensko – Švédsko 1:23 (1:8, 0:5, 0:10)
Góly: 10. Šponiarová – 4., 8. a 20. a 25. Joelssonová, 9. Steenová, 10. a 21., 45. Tschopová, 11. a 54. Bobergová, 18. a 22., 44. a 46. a 50. Wibronová, 19. Delgadová-Johanssonová, 28. a 60. Hultgrenová, 39. a 59. Fjellstedtová, 54. a 57. Granstedtová, 55. Aggestalová

Viac k témam: Majstrovstvá sveta vo florbale žien
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské florbalistiky začali majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku obrovským debaklom od Švédok © SITA Všetky práva vyhradené.