Ste tu
Home > Ekonomika > Slovenská schéma štátnej pomoci dostala od Bruselu zelenú, 80 miliónov pôjde na boj proti koronakríze

Slovenská schéma štátnej pomoci dostala od Bruselu zelenú, 80 miliónov pôjde na boj proti koronakríze

13.7.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila slovenskú schému financovania v hodnote 80 miliónov eur na podporu projektov priemyselného výskumu a experimentálneho vývoja. Prostriedky sa môžu použiť aj na testovanie a rozširovanie infraštruktúr súvisiacich s výrobou produktov relevantných pre boj proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Verejná podpora bude spolufinancovaná z európskych štrukturálnych a investičných fondov, bude mať formu priamych grantov a bude dostupná pre spoločnosti všetkých veľkostí,“ informovala Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenie Európskej Komisie v SR.

Výroba produktov

Cieľom je podľa nej zvýšiť a urýchliť vývoj a výrobu produktov, ktoré môžu pomôcť v boji proti pandémii ochorenia COVID-19, ako sú očkovacie látky, nemocničné a lekárske prístroje, lieky a ochranné prostriedky.

EK potvrdila, že slovenský systém finančnej pomoci je v súlade s dočasnými pravidlami štátnej pomoci a je nevyhnutný pre boj proti koronakríze,“ doplnila Ludviková.

Výskumné projekty

Pomoc pokryje podstatnú časť nákladov na výskumné investičné projekty, ich výsledok bude na požiadanie prístupný aj tretím stranám v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru.

EK schválila podporu pre Slovensko na základe dočasného rámca, ktorý umožňuje členským štátom využívať úplnú flexibilitu stanovenú v pravidlách štátnej pomoci. „Aby mohli podporiť hospodárstvo v čase pandémie COVIDu-19,“ konštatovala Ludviková.

Viac k témam: financovanie, Koronavírus, Pandémia, vedecký výskum, vývoj
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská schéma štátnej pomoci dostala od Bruselu zelenú, 80 miliónov pôjde na boj proti koronakríze © SITA Všetky práva vyhradené.

Top