Ste tu
Home > Hokej > Slovenská hokejová „dvadsiatka“ v prípravnom zápase podľahla domácim Kanaďanom

Slovenská hokejová „dvadsiatka“ v prípravnom zápase podľahla domácim Kanaďanom

VICTORIA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela v generálke na svetový šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý sa uskutoční od 26. decembra do 5. januára 2019 v mestách Vancouver a Victoria.

Práve vo Victorii prehrali zverenci trénera Ernesta Bokroša s domácimi rovesníkmi hladko 1:6. Jediný gól tímu SR „20“ dosiahol v 56. min Patrik Hrehorčák, ktorý skorigoval na 1:6.

Mladí Kanaďania sú favoriti na zisk zlata na MSJ. Súpermi Slovákov už priamo na majstrovstvách sveta v B-skupine budú Američania, Švédi, Fíni a Kazachovia.

Výsledok:

Slovensko „20“ – Kanada „20“ 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)
Góly: 56. Hrehorčák (Korenčik) – 7. Comtois, 9. Studnicka, 14. Suzuki, 17. Bowers, 27. Glass, 45. T. Smith
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 23:45.

Zostava SR „20“: Hlavaj – Korenčik, A. Žiak, Dlugoš, D. Demo, Golian, Kupec, Boldižár, E. Švec – Kelemen, A. Ružička, Krivošík – J. Baláž, A. Kollár ml., Kukuča – P. Regenda, Giertl, Fafrák – Čajkovič, O. Okuliar, Patrik Hrehorčák

Hlasy

zdroj: SZĽH

Ernest Bokroš (tréner SR „20“):V prvom rade musím povedať, že to bolo odlišné stretnutie ako to s Českom. Dobré je, že toto nebol zápas na šampionáte, pretože, ako už u nás býva zvykom, začali sme proti silnému zámorskému tímu zle. Prvú tretinu sme prehrali 0:4, chlapcom sme po tretine dohovorili, vysvetlili určité veci a som rád, že si chlapci dali povedať. Za všetko hovorí, že druhá tretina sa skončila 0:1 a tretia 1:1. V každej tretine bolo vidno určité zlepšenie. Samozrejme, kvalita bola na strane súpera, na druhej strane, aj my sme nechali dnes odpočívať našich piatich rozdielových hráčov, čo bolo tiež na našom výkone cítiť.

Adam Žiak (obranca SR „20“):Myslím si, že v prvej tretine sme mali prílišný rešpekt zo súpera. Domáci nám odskočili na rozdiel štyroch gólov, čo proti tak kvalitnému tímu je už veľa. Tam to bolo rozhodujúce, pretože v ďalšom priebehu sme sme inkasovali po jednom góle v každej tretine. Viac sme si verili a bolo to lepšie. Do každej tretiny musíme ísť vždy na sto percent, či vedieme alebo prehrávame. Góly sme inkasovali po rovnakých chybách, Kanaďania ako kvalitný tím ich trestali.“

Miloš Fafrák (útočník SR „20“): Prvá tretina nám ušla, to bol náš problém. Nehrali sme dostatočne do tela, ale celkovo zo zápasu nemám zlý dojem. V príprave sme dali len dva góly, takže sme trochu zlyhali v koncovke. Nie je to dobrá vizitka. Musíme sa viac tlačiť do bránky a nejaké šance premeniť.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 20 rokov, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská hokejová „dvadsiatka“ v prípravnom zápase podľahla domácim Kanaďanom © SITA Všetky práva vyhradené.

Top