Ste tu
Home > Hokej > Slovenská hokejová „dvadsiatka“ odchádza z Deggendorfu s jediným bodom a na poslednom mieste

Slovenská hokejová „dvadsiatka“ odchádza z Deggendorfu s jediným bodom a na poslednom mieste

aktualizované 10. novembra, 19:22

DEGGENDORF 10. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nezvíťazila ani v treťom zápase na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Deggendorfe, keď podľahla rovesníkom zo Švajčiarska 0:2.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša získali na podujatí jediný bod za prehru po predĺžení s Nórskom a v tabuľke skončili na poslednom štvrtom mieste.

Pre „dvadsiatku“ to bol záverečný prípravný turnaj pred odchodom na svetový šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý sa koná na prelome rokov v kanadských mestách Vancouver a Victoria.

Turnaj štyroch krajín hokejistov do 20 rokov

Deggendorf (Nem.), sobota:

Slovensko „20“ – Švajčiarsko „20“ 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Zostava SR: Sklenár – Žiak, Korenčík, Kupec, Demo, Nahálka, Golian, Švec, Boldižár – Baláž, Kollár, Fafrák – Regenda, Urbánek, Giertl – Köver, Čenka, L. Lunter – Juščák, Minárik, M. Havrila

Nemecko „20“ – Nórsko „20“ 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Konečná tabuľka:
1. Nemecko 3 3 0 0 0 11:5 9
2. Švajčiarsko 3 2 0 0 1 6:6 6
3. Nórsko 3 0 1 0 2 9:11 2
4. Slovensko 3 0 0 1 2 7:11 1

Hlasy

zdroj: SZĽH

Ernest Bokroš (tréner SR „20“): „Zanechali sme dobrý dojem, ale iba herne, nie výsledkovo. Chlapci sa nadreli, výborne korčuľovali, plnili to, čo sme si povedali. Veľmi ma mrzí, že výsledky tomu nezodpovedajú. Keď si vypracujete šance, potrebujete ich aj premeniť. Napríklad proti Švajčiarom sme trikrát šli do prečíslenia 2 na 1, raz dokonca 3 na 1, ale ani raz sme to nevyužili. Trápime sa aj v presilovkách, vieme si vypracovať šance, ale niekedy ani z vyložených príležitostí neskórujeme. Trápime sa v koncovke, chýba nám pokoj na hokejkách. Pritom práve toto sú momenty, keď sa láme zápas.“

Viac k témam: Ernest Bokroš, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská hokejová „dvadsiatka“ odchádza z Deggendorfu s jediným bodom a na poslednom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.

Top