Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár

Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár

Zdieľaj tento článok

2.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská advokátska komora (SAK) žiada ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o prešetrenie úmrtia advokáta Ľubomíra K. SAK to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa komory Alexandra Donevová.


Šéfka rezortu spravodlivosti na dnešnej tlačovej konferencii uviedla, že advokát vo väzbe podľahol ochoreniu COVID-19. Obvinený Ľubomír K., ktorý bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bol stíhaný od apríla 2020.


SAK okrem toho žiada špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica o preverenie medializovaných informácií o postupe jeho podriadeného prokurátora. Zosnulému advokátovi údajne nebolo umožnené podpísať splnomocnenie na oboznámenie sa so zdravotným stavom.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vo svojich ústavoch na výkon trestu aktuálne eviduje ďalšie tri úmrtia na ochorenie COVID-19. V súčasnosti je koronavírusom infikovaných 186 príslušníkov ZVJS a 471 väzňov.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, Koronavírus, úmrtie, väzenie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top