Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovenky na ME vo vodnom póle prehrali s Talianskom, zabojujú o siedme miesto

Slovenky na ME vo vodnom póle prehrali s Talianskom, zabojujú o siedme miesto

23.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle na majstrovstvách Európy v Budapešti bude hrať o konečné 7. miesto. Zverenkyne trénera Milana Henkricha vo štvrtkovom popoludňajšom súboji v časti o 5. až 8. miesto podľahli favorizovanému výberu Talianska 4:16, v sobotu ich o 14.30 h čaká duel proti Francúzkam. Tie vo štvrtok podľahli Grékyniam 3:13.

Slovenky v úvode držali krok so súperkami a v prvej štvrtine Tamara Kolářová vyrovnala na 1:1. V druhej časti sa ešte podarilo Beáte Kováčikovej skorigovať na 2:4, potom však už naplno zabrali úradujúce strieborné medailistky z OH 2016 v Riu de Janeiro. Talianky po druhej časti viedli 7:2, po tretej 13:2.

Tretí gól slovenského tímu prišiel až vo štvrtej štvrtine, keď Janka Kurucová upravila na 3:15. Aj posledné slovo v zápase patrilo Slovenkám, ktoré zásluhou Kataríny Kissovej upravili na konečný rozdiel 12 gólov.

Slovenské reprezentantky na ME 2020 v základnej A-skupine zaznamenali prehry s Ruskami, Maďarkami a Grékyňami, potom zdolali Srbky aj Chorvátky a postúpili do štvrťfinále. V boji o semifinále podľahli Holanďankám 2:22. Hráčky SR sa na ME predstavili prvýkrát od roku 1993, vtedy turnaj absolvovali bez zisku jediného bodu.

Prienik do play-off na ME by pre Slovenky mal znamenať postup na celosvetovú kvalifikáciu o postup na OH 2020 do japonského Tokia, ktorá by sa mala konať počas tohtoročnej jari. Olympijskú miestenku získajú aj víťazky ME v Budapešti.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle

Budapešť (Maď.) – štvrtok

ŽENY

o 5. – 8. miesto

Taliansko – Slovensko 16:4 (2:1, 5:1, 6:0, 3:2)
Góly SR: Kováčiková, Kolářová, Kurucová a K. Kissová po 1, rozhodovali: Várkonyová (Maď.) a Wengenrothová (Švaj.)
Zostava SR: Horváthová – Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Hlasy:

Milan Henkrich (tréner SR): „Nikdy nie sme šťastní, keď prehráme. Mohlo to byť lepšie, ale podarilo sa nám streliť štyri góly, čo sa nám predtým nikdy nestalo v takomto stretnutí. Tieto zápasy sú pre nás dobrý spôsob, ako získavať skúsenosti a učiť sa. V našom poslednom dueli chceme vyhrať a rozlúčiť sa s účinkovaním na turnaji víťazstvom. Zatiaľ sme nad Francúzskom triumfovali iba v juniorskej kategórii, takže ak by sa nám to podarilo, bola by to premiéra.“

Janka Kurucová (hráčka SR): „Bol to ťažký zápas. Začali sme veľmi dobre, po úvodnej štvrtine to bolo 1:2 z nášho pohľadu. V druhej štvrtine sme však zaspali a inkasovali dosť gólov. Potom sme sa snažili tlačiť dopredu a skončilo to 4:16. Je to pre nás cenné ponaučenie, tieto skúsenosti musíme využiť v dôležitejších zápasoch. Francúzsko nebude také náročné ako Taliansko. Musíme byť disciplinované a zachytiť úvod, aby sme mali šancu na víťazstvo.“

Viac k témam: majstrovstvá Európy (ME) vo vodnom póle
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky na ME vo vodnom póle prehrali s Talianskom, zabojujú o siedme miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Top