Home > Šport > Hokej > Slovan vďaka hetriku Kytnára uspel vo Zvolene, v Tipsport lige aj víťazstvá „baranov“ a „oceliarov“

12.1.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili na ľade Zvolena 5:2 v nedeľňajšom súboji 40. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020. Hrdinom hostí bol autor hetriku Milan Kytnár, ktorý tri gól strelil svojmu predchádzajúcemu klubu. Slovan pod Pustým hradom dokázal dvakrát zmazať najtesnejší náskok domácich Zvolenčanov a pod druhej časti bol stav nerozhodný 2:2.

V tretej tretine strelil v 44. sekunde víťazný gól Tomáš Zigo, potom hetrik skompletizoval Kytnár a konečnú podobu výsledku dal Zigo. Slovan si ziskom troch bodov upevnil 3. priečku v tabuľke. Zaujímavosťou je, že Kytnár si v nedeľu hetrikom zdvojnásobil tohtosezónny gólový účet, pred nedeľou mal na svojom konte tri presné zásahy.

Košice doma zdolali trenčiansku Duklu

Banská Bystrica získala všetky tri body v maďarskom Miškovci za triumf nad Jegesmedvékom 4:1. Za úradujúceho majstra dvakrát skóroval Cason Hohmann, raz Timotej Šille a Jordan Hickmott.

Líder tabuľky HC Košice si pred vlastnými fanúšikmi poradil s Duklou Trenčín tesne 3:2 a udržal sa na čele hodnotenia bod pred Banskou Bystricou.

Oceliari v druhej tretine otočili z 0:1 na 2:1 gólmi Marcela Haščáka a Branislava Rapáča, no Dukla v tretej časti vyrovnala zásluhou Petra Sojčíka. O troch bodoch pre domáci kolektív rozhodol v 54. min Jakub Suja.

Triumf Detvy a predĺženie na Liptove

Hráči Michaloviec si pripísali už tretiu prehru z ostatných štyroch duelov, v nedeľu večer podľahli domácej Detve tesne 2:3. Michalovská Dukla viedla 1:0 aj prehrávala 1:2, v 48. min však Tomáš Hričina vyrovnal na 2:2. Tri body pre Detvu zariadil dvojgólový Rastislav Gašpar.

Poprad prehrával v Liptovskom Mikuláši s posledným tímom tabuľky 1:2 aj 2:3, napokon si však domov odváža dva body za triumf 4:3 po predĺžení. O úspechu “kamzíkov” rozhodol v prvej minúte predĺženia Patrik Svitana.

Nitra po troch tohtotýždňových prehrách – v lige v Košiciach aj doma s Miškovcom a vo finále Vyšehradského pohára s poľským Jastrzebím – zabrala naplno v Budapešti. Nad domácim MAC zvíťazila hladko 6:2 a upevnila si ôsmu priečku v tabuľke.

Tipsport liga 2019/2020 – základná časť – 40. kolo

nedeľa

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Góly: 7. Betker (McPherson, Corrin), 18. B. Mráz (Corrin, Betker) – 12. Kytnár (Sersen), 33. Kytnár (Matoušek, Štajnoch), 41. Zigo (Abdul, Puliš), 46. Kytnár (Meszároš, Basaraba), 54. Zigo (Abdul, Puliš)

MAC Budapešť (Maď.) – HK Nitra 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)
Góly: 23. Szigeti (Pitt, Bodó), 39. Stretch (McNally, Orban) – 4. Lušňák (Kubka, Blackwater), 5. Kollár (Fominych, Mezei), 22. Morrison (Kerbashian, Koyš), 28. Blackwater (Morrison, Kerbashian), 40. Yellow Horn (Koyš), 54. Koyš (Fominych, Kollár)

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 34. R. Gašpar (T. Török), 46. Podešva (Žilka, Ščurko), 52. R. Gašpar (Čacho) – 7. Lalancette (Korhonen, Spilar), 48. Hričina (Spilar, Lalancette)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 20. Róbert Huna, 30. Róbert Huna, 40. Kramár (Kriška, Piatka) – 15. Bjalončík (Matej Paločko), 37. Bjalončík (Matúš Paločko), 53. Zagrapan (Svitana), 61. Vandas (Svitana)

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 26. Beauviller (D. Rodman, Ross) – 33. Šille (Ďatelinka, Gabor), 34. Hohmann (Cardwell, Bubela), 38. Hohmann (Hickmott, Ďatelinka), 58. Hickmott (Hohmann)

HC Košice – HK Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 21. Marcel Haščák (D. Skokan, Květoň), 25. Rapáč (Bortňák, Jokeľ), 54. Suja (Koch, Pavlin) – 14. Kajínek (Lapšanský), 51. Sojčík (Lapšanský, Valach)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan vďaka hetriku Kytnára uspel vo Zvolene, v Tipsport lige aj víťazstvá „baranov“ a „oceliarov“ © SITA Všetky práva vyhradené.