Ste tu
Home > Spravodajstvo > Slovan reaguje na kontumáciu v Lige majstrov. Má dostatok dôkazov a odvolal sa na CAS

Slovan reaguje na kontumáciu v Lige majstrov. Má dostatok dôkazov a odvolal sa na CAS

Zdieľaj tento článok

25.8.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava sa proti pondelkovému verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA) odvolal na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. Informáciu o tom priniesol oficiálny web “belasých”.


Karanténa pre obe výpravy Slovana

UEFA v pondelok večer rozhodla o vyradení Slovana z Ligy majstrov 2020/2021. Bratislavčania mali počas minulého týždňa odohrať na Faerských ostrovoch duel 1. kvalifikačného kola LM proti miestnemu KÍ Klaksvík, no súboj sa nekonal v pôvodnom stredajšom termíne a napokon ani v piatkovom náhradnom termíne.


Dôvodom bola karanténa pre obe výpravy Slovana, keďže po prílete na Faerské ostrovy v oboch výpravách diagnostikovali jednému z členov ochorenie COVID-19. UEFA napokon rozhodla o kontumácii stretnutia a o postupe KÍ Klaksvík, ktorý by už v stredu mal hrať v 2. kvalifikačnom kole na pôde švajčiarskeho mužstva Young Boys Bern.

“ŠK Slovan ešte uplynulý piatok adresoval UEFA viac než trojstranový protest, v ktorom sme prostredníctvom konkrétnych faktov a argumentov zhrnuli závažné pochybenia faerskej strany a poukázali sme na neférové konanie zo strany miestnych úradov. Rovnako sme včera odoslali UEFA negatívne výsledky testov na COVID-19 u všetkých členov prvej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko,” informuje Slovan na svojom webe.

Žiadny boj voči UEFA

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší potvrdil, že klub sa odvolal na CAS. “Rozhodnutie nás neteší a všetci sme v tejto chvíli sklamaní. Chcem však zdôrazniť, že my nevedieme a nebudeme viesť žiadny boj voči UEFA. V tomto prípade totiž prehral predovšetkým futbal, a to z dôvodu neférových krokov zo strany úradov na Faerských ostrovoch, ktoré robili všetko pre to, aby sa zápas neodohral. Nevzdávame našu snahu. Máme dostatok jasných argumentov a faktov. Preto sme podali odvolanie voči tomuto rozhodnutiu na Športový arbitrážny súd a právnou cestou sa budeme snažiť dosiahnuť to, čo nám prináleží. Nielen pocity nás všetkých, ale najmä fakty hovoria, že sme boli poškodení neférovým konaním faerskej strany i tým, že Klaksvík si nesplnil svoje povinnosti v zmysle protokolu UEFA. Na faerskej strane došlo k viacerým pochybeniam a diskriminácii,“ povedal Kmotrík.

Poďakoval tiež priaznivcom klubu za podporu. “Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu aj v týchto pre nás neľahkých a náročných chvíľach. Pre nás všetkých predstavujú udalosti posledných dní obrovskú ranu, no nevzdávame sa. Spolu sme Slovan v dobrom aj v zlom,“ dodal.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan reaguje na kontumáciu v Lige majstrov. Má dostatok dôkazov a odvolal sa na CAS © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top