Home > Spravodajstvo > Slovan neukončí sezónu bez prehry, majstra o neporaziteľnosť pripravila Dunajská Streda

DUNAJSKÁ STREDA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad Slovanom Bratislava 1:0 v zápase 6. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019. “Belasí” tak prišli o svoju neporaziteľnosť, ktorá trvala celkovo 29 ligových duelov.

Slovan vstúpil do zápasu lepšie, v siedmej minúte mal šancu Andraž Šporar, ale trafil len žrď Jedličkovej bránky. Diváci v MOL Aréne sa gólu dočkali až po zmene strán, keď v 54. min skóroval Kristopher Vida.

O päť minút neskôr mal Slovan veľkú príležitosť na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Po faule vo vlastnej šestnástke putoval predčasne pod sprchy Souleymane Koné, ale nariadenú penaltu spomenutý slovinský kanonier nevyužil.

V záverečnej polhodine zverenci Martina Ševelu početnú prevahu nezužitkovali, a tak prehrali prvý zápas od 5. mája 2018. Vtedy prehrali na pôde Ružomberku takisto 0:1.

Fortuna liga 2018/2019

nadstavbová časť – skupina o titul – 6. kolo

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 54. K. Vida, ŽK: 37. Kalmár, 76. Jedlička, 90. M. Divkovič – 39. Rabiu, 62. Bajrič, 90.+ Nono, ČK: 59. S. Koné (Dunajská Streda), rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Kováč

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, T. Huk, S. Koné, E. Davis (46. Ľ. Šatka) – M. Vida – Ronan, Kalmár (46. Herc) – Čmelík (82. Bednár), M. Divkovič, K. Vida
Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrič, Guzmics, Suchockij (80. Nono) – Ljubičič, Rabiu (68. Ratao) – Čavrič, Dražič, Moha – Šporar

Viac k témam: Fortuna liga, ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan neukončí sezónu bez prehry, majstra o neporaziteľnosť pripravila Dunajská Streda © SITA Všetky práva vyhradené.