Ste tu
Home > Šport > Futbal > Slovan je pripravený na Ligu majstrov, nové dresy musia byť podľa Šporara po zápasoch zelené

Slovan je pripravený na Ligu majstrov, nové dresy musia byť podľa Šporara po zápasoch zelené

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava nastúpia v stredu v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020 proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič.

Zápas na Tehelnom poli má výkop o 20.15 h a povedú ho ruskí rozhodcovia na čele s hlavným Vitalijom Meškovom.

Spokojnosť s prípravou

Belasí“ odohrali v príprave na novú sezónu šesť prípravných stretnutí. V piatich zvíťazili, jeden zápas sa skončil remízou. „Musím vysloviť spokojnosť s prípravou. Tá bola vyšperkovaná týždenným sústredením v Šamoríne, kde sme mali úžasné podmienky. Naším cieľom bolo v prípravnom období zvýšiť fyzickú pripravenosť hráčov, pracovali sme aj na technicko-taktickej stránke,“ poznamenal tréner Slovana Martin Ševela na pondelňajšej tlačovej konferencii pred začiatkom ročníka 2019/2020.

Môžem s čistým svedomím povedať, že sme pripravení na novú sezónu a na Ligu majstrov, tešíme sa na nové výzvy,“ doplnil Ševela, ktorého v príprave príjemne prekvapil Brazílčan Rafael Ratao. „Klope na dvere základnej zostavy,“ prezradil 43-ročný kouč.

Slovan v medzisezónnom období udržal kompletne všetkých kľúčových hráčov z úspešného uplynulého ročníka. Káder navyše doplnil krídelníkom Erikom Danielom z MFK Ružomberok a stopérom Myentym Abenom zo Spartaka Trnava. Do mužstva pribudol aj mladý Grék Georgios Tzovaras a z hosťovania v poľskom Lechu Poznaň sa vrátil argentínsky obranca Vernon De Marco Morlacchi. „Budeme hrať v troch súťažiach. Musím pripraviť hráčov na to, že nie každý bude hrať v zápasoch LM, ale ‚iba‘ v ligových. Máme zdvojené pozície a dostatočne široký káder na to, aby sme mohli hráčov rotovať,“ doplnil Ševela.

Slovan sa nestretol s čiernohorským tímom

Bratislavčania pred ročníkom 2019/2020 predstavili aj nový dizajn dresov, v ktorých budú nastupovať. V domácich dueloch si na seba oblečú biele s belasými a zlatými motívmi, na ihriskách súperoch budú hrať v tmavomodrých. „Páčia sa mi tieto biele dresy, tie však po zápasoch musia byť zelené. Na Sutjesku Nikšic sme pripravení. Urobíme si ešte analýzu súpera. Vyhrali sme väčšinu prípravných zápasov s ťažkými súpermi. Máme kvalitu a vieme, čo musíme urobiť,“ podotkol útočník Slovana Andraž Šporar.

Slovan sa v minulosti v pohárovej Európe nestretol so žiadnym čiernohorským tímom. Zástupcovia z tejto krajiny však v nedávnych sezónach natrafili na niekoľkých slovenských zástupcov. Budučnost Podgorica vlani v 1. predkole Európskej ligy nestačil na AS Trenčín, Spartak Trnava v rovnakej fáze tejto súťaže v edícii 2011/2012 prešiel cez FK Zeta Golubovci. Klub Mladost Podgorica v 2. predkole EL 2013/2014 postúpil cez FK Senica.

Odvetné stretnutie medzi Slovanom Bratislava a Sutjeskou Nikšič sa uskutoční 17. júla na Balkáne (začiatok o 20.15 h, pozn.). Úspešnejší z tejto dvojice v 2. predkole LM natrafí na cyperský APOEL Nikózia. Zdolané mužstvo bude mať šancu na reparát v 2. predkole Európskej ligy proti horšiemu z konfrontácie medzi waleským The New Saints a kosovským KF Feronikeli.

Viac k témam: Liga majstrov, ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan je pripravený na Ligu majstrov, nové dresy musia byť podľa Šporara po zápasoch zelené © SITA Všetky práva vyhradené.

Top