Home > Spravodajstvo > Slovan Bratislava zdolal v šlágri kola Dunajskú Stredu a stal sa víťazom základnej časti Fortuna ligy

DUNAJSKÁ STREDA 16. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Dunajskej Stredy prehrali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Slovanom Bratislava 0:1.

Zrekonštruovaná MOL Aréna

Šlágru kola predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna, o čo sa postarala maďarská plavkyňa a trojnásobná olympijská víťazka Katinka Hosszúová.

V prvom polčase videli diváci na Žitnom ostrove po jednom streleckom pokuse na oboch stranách, ale gól nepadol. V úvode druhého polčasu mohol skórovať Moha, ale v “tutovke” mieril len do brankára Martina Jedličku.

Ljubičič hlavičkoval do brvna

Po hodine hry síce musel domáci gólman vyťahoval loptu z bránky, no gól neplatil pre ofsajdové postavenie Andraža Šporara. Tento slovinský útočník sa však napokon dočkal. V 79. min premenil pokutový kop a 16. gólom v sezóne rozhodol o najtesnejšom triumfe “belasých”.

O tri minúty neskôr mohol spečatiť výhru hostí Marin Ljubičič, ale po priamom kope hlavičkoval iba do brvna. Každopádne, ŠK Slovan Bratislava vyhral aj deviaty duel na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil práve pred FC DAC 1904 Dunajská Streda už na rozdiel jedenástich bodov. “Belasí” sa v predstihu stali víťazom základnej časti Fortuna ligy 2018/2019.

Fortuna liga 2018/2019 – 19. kolo

sobota:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 79. Šporar (z pok. kopu), ŽK: 83. K. Vida, 90.+ Kalmár – 66. Ljubičič, 90.+ Šporar, rozhodovali: Glova – Benko, D. Hrčka, 12 135 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička – César Blackman (85. S. Koné), Šatka, T. Huk, Koštrna – M. Vida – Herc, Kalmár – Tretiakov, Abdulrahman Taiwo (81. Čmelík), K. Vida
Slovan: Greif – Apau (37. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Holman (85. Guzmics) – Čavrič (90.+ Dražič), Šporar, Moha

Viac k témam: FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava zdolal v šlágri kola Dunajskú Stredu a stal sa víťazom základnej časti Fortuna ligy © SITA Všetky práva vyhradené.