Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovák Sabbatini sa na Wyndham Championship vrátil do Top 10, na lídra stráca štyri rany

Slovák Sabbatini sa na Wyndham Championship vrátil do Top 10, na lídra stráca štyri rany

4.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini figuruje na delenom 8. mieste po 3. kole turnaja Wyndham Championship s dotáciou 6,2 milióna amerických dolárov, ktorý je súčasťou seriálu PGA Tour.

Vyhol sa zaváhaniam

Na ihrisku v meste Greensboro v Severnej Karolíne bol po štvrtku dokonca tretí, v piatok mierne klesol a v sobotu sa opäť vrátil medzi desať najlepších hráčov.

Rodák z juhoafrického Durbanu má po troch kolách bilanciu trinásť úderov pod par a na lídra An Byeong-huna z Kórejskej republiky stráca štyri rany.

Štyridsaťštyriročný Sabbatini sa v sobotu vyhol zaváhaniam a postupne zveľaďoval svoje skóre. Ani v jednom prípade nezahral úder nad par ihriska, naopak, až štyrikrát dosiahol birdie na jamkách číslo 5, 7, 15 a 16.

Mohol byť favoritom na víťazstvo

Mrzieť ho preto môžu niektoré pokazené piatkové jamky, kde dosiahol dokonca aj double bogey. Ak by sa vyhol spomenutým chýbam, patril by pred nedeľňajším programom k favoritom na víťazstvo.

Napriek tomu môže byť slovenský reprezentant zatiaľ spokojný, keďže v rámci FedexCupu by si polepšil zo 44. miesta na 36. priečku. Stále má reálnu šancu vybojovať si účasť na záverečnom turnaji sezóny Tour Championship, kde sa predstaví tridsiatka najlepších golfistov ročníka na okruhu PGA Tour.

Viac k témam: PGA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovák Sabbatini sa na Wyndham Championship vrátil do Top 10, na lídra stráca štyri rany © SITA Všetky práva vyhradené.

Top