Home > Šport > Hokej > Slováci sa rozlúčili s Nemeckým pohárom víťazstvom nad domácimi, skončili na treťom mieste

KREFELD 11. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia sa na Nemeckom pohári 2018 v Krefelde dočkala triumfu až v nedeľu. Zverenci trénera Craiga Ramsayho si po prehrách so Švajčiarmi 2:3 a ruským olympijským tímom 1:2 poradili s domácimi Nemcami 2:0.

Zisk troch bodov Slovákom zabezpečil posun na konečnú 3. priečku tabuľky práve pred nemecký tím. Turnaj vyhrali Rusi pred Švajčiarmi.

Kým v prvej časti nedeľňajšieho duelu mal viac z hry slovenský výber, v druhej to boli domáci Nemci. V druhej tretine mal slovenský tím početnú výhodu o dvoch korčuliarov v trvaní 52 sekúnd, ale skóre sa nemenilo. V tretej hrali Slováci aktívne a dočkali sa dvoch gólov v rozpätí 24 sekúnd. Brankára Niklasa Treutleho najprv prekonal Marcel Haščák a po ňom aj Radovan Puliš, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v národnom tíme. Brankár Andrej Košarišťan si ako debutant v reprezentácii SR udržal čisté konto.

V 57. vzájomnom zápase sa zrodil 32. triumf Slovákov, v minulosti sa 24-krát tešili Nemci a jeden duel sa skončil nerozhodne. Pre trénera domáceho výberu Marca Sturma to bola rozlúčka s nemeckou reprezentáciou, keďže mieri do zámoria a v NHL bude zastávať pozíciu asistenta trénera v klube Los Angeles Kings.

Nemecký pohár 2018

Krefeld (Nem.)

Nemecko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 55. Marcel Haščák (Kytnár, B. Rapáč), 56. Puliš (Bubela, Šoltés)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoppe, Hunnius – Cepik, Gerth (všetci Nem.)

Zostavy:
Nemecko: Treutle – M. Müller, Zeressen, Reul, Akdag, Ebner, B. Krupp, Sezemsky – Wolf, Plachta, Pfohl – Noebbels, Loibl, Bergmann – Hungerecker, Höfflin, Pföderl – Niederberger, Kink, Krämmer
Slovensko: Košarišťan – M. Rosandič, Čerešňák, Marek Ďaloga, Martin Chovan, T. Malec, Gernát, J. Mikuš – Kudrna, Krištof, Lantoši – D. Bondra, Špirko, P. Svitana – Marcel Haščák, Kytnár, B. Rapáč – Puliš, Bubela, Šoltés

Konečná tabuľka

1. Rusko olympionici 3 2 1 0 0 10:6 8
2. Švajčiarsko 3 1 1 0 1 9:9 5
3. Slovensko 3 1 0 0 2 5:5 3
4. Nemecko 3 0 0 2 1 6:10 2

I. tretina

V prvej tretine mali viac z hry slovenskí hokejisti, ale nepodarilo sa im skórovať. Už v 2. min nepochodil v brejku Krištof, o tri minúty neskôr ani Lantoši a v oslabení pri vylúčení Gernáta neuspel opäť Lantoši. V prvej časti svoje šance nepremenili ani Šoltés a v závere Kudrna. Na opačnej strane pôsobil istým dojmom brankár Košarišťan.

II. tretina

V druhej časti Nemci nevyužili vylúčenie J. Mikuša, v 28. min slovenský gólman predviedol pekný zákrok pri šanci Plachtu. V 32. min Košarišťana neprekonal ani Akdag. Zvýšená aktivita slovenského tímu vyústila do presiloviek, ale 52-sekundovú výhodu o dvoch korčuliarov Slováci nevyužili a potom sa ubránili pri vylúčení Svitanu. Skóre sa nezmenilo ani pri ďalšej presilovke slovenského mužstva v závere II. tretiny.

III. tretina

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mali slovenskí hokejisti hneď niekoľko veľkých šancí na otvorenie skóre, ale Špirko, Rapáč ani Krištof nenašli recept na domáceho gólmana. Na opačnej strane debutant Košarišťan vychytal Akdaga aj Wolfa. Slováci sa dočkali v závere. V 55. min z pravej strany rutinérsky pod hornú žŕdku zakončil Marcel Haščák a o 24 sekúnd neskôr prekonal Treutleho aj Puliš. V závere stretnutia Nemci siahli k hre bez brankára, ale tlak aj zásluhou výborných zákrokov Košarišťan nevyužili na strelenie kontaktného gólu.

Viac k témam: Nemecký pohár, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sa rozlúčili s Nemeckým pohárom víťazstvom nad domácimi, skončili na treťom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.