Home > Šport > Hokej > Slováci prehrali kľúčový zápas a na MS v hokeji do 18 rokov budú hrať o záchranu

ÖRNSKÖLDSVIK 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále.

Lotyšom nestrelili ani gól

Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2.

Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko – Švajčiarsko.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

Štvrtá prehra na šampionáte

Tím SR “18” po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs. Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová.

V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

MS hokejistov do 18 rokov (B-skupina)

Örnsköldsvik

Slovensko “18” – Lotyšsko “18” 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Osenieks, 29. Jevdokimovs
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šrubok (Biel.), Tscherrig (Švaj.) – Badyl (Biel.), Obwegeser (Švaj.)
Zostava SR “18”: Hlavaj – Golian, Turan, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička – Krajč, Haščák, Chromiak – Čajkovič, Sojka, Turanský – Lašák, Jellúš, Škvarek – Valigura, Eliaš, Mrázik

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci prehrali kľúčový zápas a na MS v hokeji do 18 rokov budú hrať o záchranu © SITA Všetky práva vyhradené.