Ste tu
Home > Ekonomika > Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky

Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky

16.6.2021 (Webnoviny.sk) – Od 1. júla tohto roka už ľudia nebudú mať nárok na SOS dotáciu. V tlačovej správe na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Vyplatia ju poslednýkrát za jún

Pozastavenie vyplácania tejto dávky ústredie práce zdôvodňuje priaznivým vývojom pandemickej situácie, postupným uvoľňovaním pandemických opatrení a opätovnou možnosťou vykonávať zárobkovú činnosť. SOS dotáciu úrady práce poslednýkrát vyplatia v júli tohto roka za jún.


Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Žiadosti o poskytnutie SOS dotácie predložené v júli 2021 už nebude príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny posudzovať,” uvádza sa v tlačovej správe. Osobám, ktoré boli prijímateľmi SOS dotácie, ústredie práce odporúča ich nepriaznivú sociálnu a finančnú situáciu riešiť požiadaním o pomoc v hmotnej núdzi na príslušnom úrade práce a sociálnych vecí.

Zažiadať môžu aj o humanitárnu pomoc

„V prípade priznania nároku na pomoc v hmotnej núdzi bude takýmto klientom pomoc v hmotnej núdzi vyplatená v auguste 2021, teda bude zabezpečená kontinuita príjmu klientov, ktorí sú na pomoc štátu odkázaní,” dodalo ústredie práce.

Fyzické osoby, ktoré sa ocitnú v krízových životných situáciách alebo mimoriadne nepriaznivých životných situáciách, okrem toho môžu Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR požiadať o poskytnutie dotácie na podporu humanitárnej pomoci. Maximálna výška dotácie je 800 eur.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia, SOS dávka, sos dotácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky © SITA Všetky práva vyhradené.


Top