Ste tu
Home > Šport > SLAVOJ TREBIŠOV PORAZIL HUMENNÉ!

SLAVOJ TREBIŠOV PORAZIL HUMENNÉ!

Zdieľaj tento článok

Slavoj Trebišov dnes privítal na svojom trávniku klub ŠK FUTURA a očakával sa tuhý boj o body, ktorých ani jeden klub nemal na svojom konte príliš veľa. 


Slavoj nastúpil v zostave s piatimi Slovákmi a šiestimi legionármi, čo je na III. ligu nevídaný pomer. Tento mix sa ale ukázal ako víťazný a tak musíme teraz všetky námietky odsunúť bokom. Dvoj-gólovým hrdinom Slavoja sa stal Edin Mujković. Poďme ale pekne po poriadku.


Už v 16. minúte sa po nedorozumení dvoch legionárov v drese Slavoja ujala vedenia FUTURA – strelcom bol Lukáš Hricov. Nasledoval mierny tlak Trebišova a snaha o rýchle vyrovnanie. O ďalších 16 minút sa snaha vyplatila, keď po akcii po osi Vereb-Sarik-Mujković sa posledný menovaný postaral o vyrovnanie.

„Tréner nás počas prestávky motivoval k zisku troch bodov,“ povedal nový kapitán Samuel Sarik, ktorý zažil premiéru s páskou na ruke.

„V druhom polčase sme si vypracovali viac šancí ako súper, ten hrozil len zo štandardných situácií,“ doplnil autor oboch gólových prihrávok Sarik. Ten druhý padol v 56. minúte, keď po vysunutí od kapitána sa zoči-voči brankárovi nezľakol Mujković a pridal ďalší gól.

„Po našom druhom góle sme sa snažili hlavne udržať vedenie a neinkasovať,“ pokračoval v opise zápasu. „Už sme boli trochu nervózni a začali sme odkopávať, ale to k tomu patrí. Po záverečnom hvizde sme konečne pocítili chuť domáceho víťazstva, ktoré dúfam nebude posledné. Aj napriek malej návšteve sme radi, že sme mohli potešiť našich fanúšikov,“ doplnil Samo svoje dojmy. Ďalším dôležitým bodom podľa neho bol aj výkon brankára Slavoja Patrika Kostára, ktorý svojimi zákrokmi podržal domácich.

Na záver gratulujeme novému kapitánovi (a celému mužstvu) k víťaznej premiére a dúfame, že takto to bude pokračovať aj ďalej. Nezabúdame však ani na jeho predchodcu Lea Levického, ktorý sa presunul do bratislavského Interu. Aj týmto spôsobom mu chceme zaželať veľa úspechov v jeho ďalšej kariére!

V dvanástom kole čaká Slavoj derby vo Vranove nad Topľou. Zápas má výkop 10. októbra o 14:30.

Tabuľka po 11. kole a ostatné výsledky
Tabuľka po 11. kole a ostatné výsledky
Zdieľaj tento článok

Top