Home > Šport > Slavoj Trebišov – FC Košice 0:1

Slavoj Trebišov – FC Košice 0:1

Príprava na jarnú časť 2.ligy vrcholí. V 8.prípravnom zápase sme na domácom ihrisku privítali atraktívneho súpera, štvrťfinalistu Slovnaft Cupu a momentálneho lídra tretej ligy – FC Košice.

Súboj posledného tímu 2.ligy s momentálne najlepším treťoligistom prilákal početnú divácku kulisu, ktorá od úvodného hvizdu mala možnosť sledovať vyrovnané stretnutie. Prehusťovanie stredu poľa, pozorné defenzívy a minimum gólových šancí – to bol obraz prvej polhodiny zápasu. V 29.minúte sa však predsa len podarilo hosťom skórovať, keď sa po centri z pravej strany presadil Vyshnevskyi – 0:1. Po inkasovanom góle sa naši futbalisti rýchlo snažili o vyrovnanie. O 5 minút na to sa v sľubnej šanci ocitol Novák, ale nepochodil. Prvý polčas sa tak skončil najtesnejším vedením Košičanov. V 2.polčase mali loptu na kopačkách častejšie domáci futbalisti, ale zväčša zlyhávali vo finálnej fáze alebo na výborne chytajúcom Giertlovi. Azda najväčšiu príležitosť na skórovanie mal v 80.minúte Peter Vojtovič, ale žiaľ ani jemu sa skórovať nepodarilo. Vyrovnaný zápas, ktorému by možno viac svedčala remíza, sa tak skončil víťazstvom futbalistov z Košic.

8.PZ: Slavoj Trebišov – FC Košice 0:1 (0:1)
Zostava Slavoja: E. Kolbas – M. Kolesár (69. Raicković), Lazarus, Špak (69. Starosta), Kražel (64. Petro), Zajac, Barbosa, Begala, Lukáč (C) (60. Hlaváč), Novák (60. Lorinčák (C)), Junior (64. Vojtovič).

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 27.februára o 16:00. Naším súperom bude MFK Snina.